Portal produktowy grupy pcc

Ponad 800 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu

Wybierz segment lub branżę, albo przejdź bezpośrednio do katalogu produktów.

SEGMENTY

Wybierz swój segment

Grupa PCC w liczbach
Chemia przemysłowa to niezwykle istotna dziedzina gospodarki, niezbędna w działalności praktycznie każdej gałęzi przemysłu. W związku z tym, produkcja środków chemicznych ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego na świecie.

Innowacje oraz inwestycje, to podstawowe elementy strategii rozwoju liderów operujących w przemyśle chemicznym. W Europie Środkowo-Wschodniej należy do nich Grupa PCC - międzynarodowa struktura kapitałowa, w której skład wchodzi kilkadziesiąt spółek działających w sektorze chemii przemysłowej i chemii profesjonalnej, a także energii i logistyki. Do producentów działających w obrębie Grupy PCC należą przede wszystkim firmy chemiczne wytwarzające specjalistyczne surowce chemiczne, formulacje przemysłowe oraz środki chemiczne do profesjonalnych zastosowań.

Główne elementy strategii Grupy PCC to rozwój poszczególnych dywizji biznesowych poprzez wykorzystanie potencjału niszowych aplikacji przemysłowych oraz rozwój oferty o nowe, innowacyjne produkty chemiczne. Są one projektowane i wdrażane do produkcji w oparciu o indywidualne potrzeby klientów działających w różnych gałęziach przemysłu.
Dowiedz się więcej

Grupa PCC

Grupa PCC jako jeden z wiodących producentów chemii opiera się na zasadzie zrównoważonego rozwoju i stosuje nowoczesne technologie, mając na uwadze troskę o środowisko naturalne.

Grupa PCC to międzynarodowa grupa kapitałowa, w skład której wchodzi kilkadziesiąt spółek działających głównie w branży chemicznej oraz w energetycznej i transportowej. Grupa PCC jest centralnie zarządzana przez firmę PCC SE, której siedziba znajduje się na terenie Niemiec. Większość spółek zlokalizowana jest w Europie, a pozostałe w USA, Ghanie i Tajlandii.

Działalność Grupy PCC jako producenta chemii nie kończy się na produkcji surowców chemicznych. Organizacje budujące grupę to zarówno jednostki biznesowe, jak i firmy usługowe działające również na rynku zewnętrznym.

Firma nieustannie dąży do rozwoju istniejących działalności i projektów oraz pozyskiwania nowych spółek portfelowych. Stale podwyższa swoją jakość i markę poprzez dynamiczne działanie oraz wspólne zaangażowanie zespołu kilku tysięcy specjalistów. Ponadto wykorzystuje potencjał nowych segmentów rynku i dostarcza specjalistyczne rozwiązania niszowym branżom, gwarantując elastyczność współpracy. Podąża za aktualnymi trendami konsumenckimi i buduje relacje z kontrahentami, które opierają się na solidności i odpowiedzialności. Grupa PCC inwestuje głównie w rosnące gospodarki Europy Środkowej i Wschodniej, jednak celem są także rynki Azji. Wiedza, doświadczenie, rzetelność i jedność spółek są wartościami budującymi sukces Grupy zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej.

Spółki działające w ramach Grupy PCC
PCC Rokita

Spółkę PCC Rokita budują trzy strategiczne jednostki organizacyjne: Kompleks Chloru, Kompleks Polioli oraz Kompleks Chemii Fosforu.

Czytaj dalej

PCC Prodex

Spółka PCC Prodex zajmuje się produkcją systemów poliuretanowych o zróżnicowanych właściwościach.

Czytaj dalej

PCC EXOL

PCC EXOL SA to czołowy producent i dystrybutor surowców chemicznych na rynku surfaktantów i formulacji przemysłowych w Europie.

Czytaj dalej

PCC Synteza

PCC Synteza jest producentem surowców ciężkiej syntezy organicznej.

Czytaj dalej

PCC MCAA

Spółka PCC MCAA jest nową jednostką biznesową w Grupie PCC. Firma produkuje kwas monochlorooctowy (MCAA) wysokiej jakości, który powstaje na nowoczesnej instalacji na terenie zakładu w Brzegu Dolnym.

Czytaj dalej

PCC Chemax

Spółka PCC Chemax jest filarem budującym Grupę PCC w USA.

Czytaj dalej

PCC Consumer Products Kosmet

PCC Consumer Products Kosmet jest jednym z czołowych producentów i dystrybutorów chemii kosmetycznej i gospodarczej, obecnym na 16 światowych rynkach.

Czytaj dalej

0 Schowek
ENV: prod