Blog

Przemysł chemiczny w Polsce. Jakie nadchodzą zmiany?

Opublikowano: 11-07-2018
Branża chemiczna w Polsce zaczęła rozwijać się około 1918r. To właśnie wtedy narodził się przemysł chemiczny, który swój intensywny rozwój rozpoczął w latach 20. – 30. XX. wieku. Kolejny okres dynamicznych zmian obserwowano ponownie w latach 50. – 70.
Czytaj dalej

Domy kontenerowe MagaHomes – nowoczesne rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb

Opublikowano: 13-06-2018
dom kontenerowy
Domy mieszkalne wykonane z kontenerów morskich jeszcze kilka lat temu stanowiły nowość na rynku. Szczególną popularność zdobyły w Stanach Zjednoczonych oraz krajach skandynawskich, jednak trend ten dotarł już również do Polski. Obecnie stanowią ciekawą alternatywę dla zakupu mieszkania lub wybudowania tradycyjnego domu.
Czytaj dalej

Hutnictwo aluminium. W jaki sposób otrzymuje się glin o wysokiej czystości?

Opublikowano: 6-06-2018
Glin jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków w skorupie ziemskiej – z ilością ponad 7% zajmuje trzecie miejsce zaraz po tlenie i krzemie. Pozyskiwany jest z boksytu, czyli skały osadowej, w której występuje głównie w postaci tlenku.
Czytaj dalej

Jak działają domieszki napowietrzające? Surfaktanty w produkcji betonu

Opublikowano: 30-05-2018
Beton, jako jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych, jest nieustannie modyfikowany i ulepszany poprzez stosowanie nowoczesnych domieszek oraz dodatków modyfikujących jego właściwości. Już w starożytności stosowane były różne substancje nadające mu pożądane cechy użytkowe.
Czytaj dalej

Superfosfaty pojedyncze – produkcja i zastosowanie

Opublikowano: 16-05-2018
Pojedyncze superfosfaty (ang. Single Superphosphate – w skrócie SSP) były pierwszymi komercyjnymi nawozami mineralnymi. To właśnie im zawdzięczamy rozwój nowoczesnego przemysłu odżywczego dla roślin. Jeszcze do niedawna SSP były najczęściej stosowanymi przemysłowo nawozami.
Czytaj dalej
0 Schowek
ENV: prod