Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

agrochemikalia, środki ochrony roślin i nawozy

Funkcja:

środki zwilżające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

EXOwet D15 to adjuwant wspomagający środki ochrony roślin. Dzięki swoim właściwościom powierzchniowo czynnym produkt skutecznie obniża napięcie powierzchniowe cieczy użytkowej preparatu chwastobójczego oraz poprawia zwilżenie powierzchni kontaktu, ułatwiając tym samym proces przenikania (penetracji) do rośliny. EXOwet D15 jest bezbarwną cieczą o niskiej temperaturze krzepnięcia (do ok. -20°C), a także bardzo dobrze rozpuszczającą się w wodzie. Cechy te ułatwiają operowanie produktem w warunkach użytkowania, a podczas magazynowanie i transportu wyrób nie wymaga szczególnego traktowania.

EXOwet D15 jest stosowany jako produkt wspomagający w formie płynu, przeznaczony do łącznego stosowania z cieczą użytkową środków chwastobójczych, aplikowanych powschodowo (głównie z pochodnymi sulfonylomocznika). W tego rodzaju aplikacji obniżenie napięcia powierzchniowego cieczy użytkowej oraz poprawa zwilżenia powierzchni opryskiwanych liści gwarantuje łatwiejsze przenikanie środka aktywnego do rośliny. Co więcej, użycie EXOwetu D15 zmniejsza zmywalność substancji aktywnej przez opady deszczu i silną rosę.  Zwiększa to skuteczność oraz przyśpiesza działanie środka chwastobójczego.

Dodatek EXOwetu D15 zaleca się szczególnie w przypadkach, gdy w odchwaszczanych uprawach występują chwasty średnio wrażliwe na stosowany środek chwastobójczy lub chwasty w starszej fazie rozwojowej oraz w sytuacji, gdy po kilku godzinach po zabiegu opryskiwane rośliny mogą być narażone na silne opady deszczu.

Produkt jest łatwo biodegradowalny, co jest bardzo istotne w branży agrochemicznej.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • obniża napięcie powierzchniowe cieczy użytkowej środka chwastobójczego,
  • posiada świetne właściwości zwilżające,
  • ułatwia przenikanie środka aktywnego do rośliny,
  • zmniejsza zmywalność substancji aktywnej przez opady deszczu i silną rosę,
  • charakteryzuje się niską temperaturą krzepnięcia,
  • produkt bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie,
  • produkt jest łatwo biodegradowalny.

Zastosowanie:

  • środki ochrony roślin.

Tagi:

surfaktanty adiuwant środki chwastobójcze pochodne sulfonylomocznika
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
NowośćProdukt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .