Nazwa chemiczna:

Sól sodowa sulfobursztynianu di(2-etyloheksylu)

Segment:

produkty specjalistyczne, dodatki specjalistyczne, surfaktanty, anionowe

Branże i aplikacje:

agrochemikalia, środki ochrony roślin i nawozy, czyszczenie i mycie przemysłowe, kosmetyki i środki higieny osobistej, przemysł budowlany, dodatki do betonu i zapraw, przemysł wydobywczy, tusze drukarskie, włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

dyspergatory, emulgatory, środki zwilżające

Budowa:

sulfobursztyniany

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

577-11-7
INCI: Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate

Opis

SULFOBURSZTYNIAN DOSS70GP to anionowy środek powierzchniowo czynny o skoncentrowanej zawartości substancji aktywnej (70%) w glikolu propylenowym o nazwie INCI: Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate. Jest surfaktantem o ograniczonej rozpuszczalności w wodzie. Dzięki unikalnej budowie cząsteczki produkt posiada bardzo efektywne właściwości zwilżające materiały silnie hydrofobowe, takie jak np. węgiel antracytowy.

Sulfobursztynian DOSS70GP często uważany jest za wzorzec zwilżania. Efektywnie obniża napięcie międzyfazowe już przy niskich stężeniach (niskie CMC). Obecność glikolu propylenowego w tym produkcie powoduje zwiększenie temperatury zapłonu w porównaniu z produktami rozpuszczalnikowymi. Dzięki temu jest również bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego i człowieka.

Sulfobursztynian DOSS70GP znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle włókienniczym, głównie w formulacjach zwilżających. Ten środek powierzchniowo czynny ma zdolność zwiększania efektywności detergentów podczas prania włókien, nanoszenia i odklejania klejonki, jako szybko działający zwilżacz w procesie barwienia. Wykazuje efektywność już przy niskich stężeniach.

W górnictwie stosowany jest jako środek zwalczający zapylenia pyłami kopalnianymi czy transportowymi (drogi na terenie kopalni odkrywkowych). Sulfobursztynian DOSS70GP wykazuje właściwości dyspergujące pigmenty w tuszach do drukarek oraz poprawia ich wnikanie. Używany jest także jako dyspergator barwników w przetwórstwie tworzyw sztucznych oraz żywic o charakterze hydrofobowym.

W branży agrochemicznej znalazł zastosowanie jako zwilżacz w środkach ochrony roślin. Dodatkowo posiada właściwości penetrujące, które pozwalają zwiększyć szybkość wchłaniania pestycydów przez roślinę. Sulfobursztynian DOSS70GP może pełnić funkcję emulgatora w procesach polimeryzacji emulsyjnej i suspensyjnej. Wchodzi w skład inhibitorów korozji. Można go zastosować jako dodatek wspomagający odwadnianie koncentratów poflotacyjnych podczas filtracji i suszenia. W przemyśle budowlanym jest składnikiem dodatków antyadhezyjnych, zapobiegających przyleganiu betonu do form. W domieszkach do betonu jest stosowany jako zwilżacz ziaren cementu.

Produkt jest używany także w branży kosmetycznej w roli wszechstronnego zwilżacza. W formulacjach kosmetyków kolorowych wykorzystywany jest do produkcji konturówek do oczu, lakierów do paznokci  i sprayów do włosów.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

 • efektywnie obniża napięcie międzyfazowe i kąt zwilżania,
 • bardzo skuteczne zwilżanie powierzchni hydrofobowych,
 • bezpieczny ze względu na obecność glikolu propylenowego i wyższą temperaturę zapłonu,
 • zwiększanie efektywności detergentów podczas prania,
 • bardzo dobre właściwości dyspergujące i emulgujące,
 • szeroki wachlarz zastosowań.

Zastosowanie:

 • środki pomocnicze w przemyśle tekstylnym,
 • składnik preparatów do odwadnianie koncentratów poflotacyjnych,
 • zwalczanie zapylenia,
 • emulgator w polimeryzacji emulsyjnej,
 • dyspergator pigmentów,
 • przemysł budowlany,
 • składnik środków ochrony roślin,
 • składnik formulacji kosmetycznych,
 • tusze drukarskie.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
sulfobursztynian sodu; dwu(2-etyloheksylo)sulfobursztynian sodowy; dokuzynian sodu; dokuzan sodowy; 1,4-bis(2-etyloheksoksy)-1,4-dioksobutano-2-sulfonian sodu; dioktylosulfobursztynian sodu; (Ukryj)

Tagi:

emulgator środek zwilżający środek dyspergujący dyspergator sulfobursztynian polimeryzacja emulsyjna przemysł budowlany czyszczenie i mycie przemysłowe czyszczenie obróbka metalu olej hydrauliczny płyn hydrauliczny farby i lakiery środki ochrony roślin włókiennictwo anionowy surfaktant anion tusze drukarskie
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt uniwersalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .