Nazwa chemiczna:

Recepturowa mieszanina polialkoholi i izocyjanianów

Segment:

poliuretany, systemy poliuretanowe

Branże i aplikacje:

opakowania, przemysł budowlany, płyty izolacyjne, pozostałe aplikacje, systemy izolacji na bazie płyt PU, przemysł chłodniczy i sprzęt AGD, lodówki, podgrzewacze wody

Funkcja:

izolacje, pianki półsztywne

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Prodex Sp. z o.o.

Nr CAS:

-

Opis

EKOPRODUR 1814W to dwuskładnikowy system poliuretanowy (PUR). W jego skład wchodzi mieszanina poliolowa (składnik A) oraz część izocyjanianowa (składnik B). Każdy ze składników jest lepką cieczą, która cechuje się odmiennymi parametrami fizykochemicznymi. Składnik A ma barwę słomkową do żółtej, natomiast składnik B ma kolor brunatny. System charakteryzuje się obniżoną emisją lotnych związków organicznych (VOC), ponieważ nie zawiera środków spieniających, które w istotny sposób zubożają warstwę ozonową. Jest to zgodne z przepisami Unii Europejskiej zawartymi w Rozporządzeniu (WE) nr 1005/2009 z dnia 16.IX.2009r.

Produkt to tzw. system wodny, który spieniany jest dwutlenkiem węgla (CO2) wytwarzanym w reakcji składnika A ze składnikiem B. W wyniku mechanicznego wymieszania obu składników otrzymywana jest piana półsztywna o strukturze otwartokomórkowej (otk). Ze względu na dużą reaktywność zaleca się, aby system był przetwarzany z użyciem specjalistycznych nisko- i wysokociśnieniowych maszyn spieniających.

System EKOPRODUR 1814W ze względu na swoją niską gęstość (gęstość pozorna rdzenia w gotowym wyrobie jest nie mniejsza niż 16 kg/m3) przeznaczony jest do produkcji materiałów izolacyjnych o częściowo otwartej strukturze komórkowej. Sprawdzony został w procesie wytwarzania płyt i otulin w okładzinach. Możliwe jest również stosowanie spienionego systemu do izolacji termicznej zbiorników technologicznych oraz bojlerów. System wyróżnia się dobrą przyczepnością do większości materiałów, stąd jego zakres stosowania może być rozszerzony o sektor opakowaniowy, m.in. do produkcji półsztywnych wypełnień poliuretanowych. Lekko modyfikowany system sprawdza się jako system iniekcyjny.

EKOPRODUR 1814W posiada Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny (PZH), który potwierdza, że wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko naturalne.

Spieniony system EKOPRODUR 1814W służy przede wszystkim do wytwarzania półsztywnej termoizolacyjnej otuliny, której celem może być zabezpieczenie wewnętrznych przewodów centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych, administracyjnych i przemysłowych.

Główne zalety aplikacyjne produktu:

 • półsztywna izolacja poliuretanowa o szerokim zakresie aplikacyjnym,
 • możliwość otrzymania bezspoinowej i trwałej wewnętrznej izolacji termicznej,
 • lekki materiał izolacyjny i wypełnieniowy (wypełnianie pustek),
 • materiał o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Właściwości mechaniczne piany poliuretanowej wytworzonej z systemu EKOPRODUR 1814W:

 • gęstość pozorna rdzenia: ≥ 16 kg/m3,
 • klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień: F,
 • zawartość komórek zamkniętych ≤ 20%.

W celu zachowania przez spieniony system stabilności i wszystkich parametrów, należy mieć na uwadze, aby sposób mieszania i wylewania systemu zapewniał równomierne wypełnienie formy. Po odformowaniu gotowe produkty należy sezonować. Pełne wartości mechaniczne pianka uzyskuje po 24 godzinach.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

 • termoizolacyjna otulina z półsztywnej pianki poliuretanowej o otwartych porach;
 • otulina z półsztywnej pianki do izolacji termicznej instalacji wewnętrznych ciepłej i zimnej wody użytkowej;
 • izolacja cieplna zbiorników i bojlerów;
 • płyty i otuliny poliuretanowe w okładzinach;
 • poliuretanowe wypełnienie wolnych przestrzeni konstrukcyjnych;

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
poliuretan; PU; PUR; (Ukryj)

Tagi:

izolacja materiały izolacyjne otuliny w okładzinach wypełnienie opakowań system poliuretanowy pianka półsztywna ekoprodur
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Zakupy detaliczne: Kup teraz na
Atest PZH (Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH)EnergooszczędnośćLekka izolacja poliuretanowa


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .