Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

pożarnictwo

Funkcja:

gaszenie pożarów

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roteor M Premium to syntetyczny środek pianotwórczy do zastosowań gaśniczych pożarów klasy A i B. Przyjmuje postać cieczy o barwie od niebieskiej do zielonej. Najniższa temperatura stosowania wynosi -13°C. Roteor M Premium jest bardzo efektywnym środkiem gaśniczym, ponieważ do jego produkcji stosowane są wysokopieniące się związki powierzchniowo czynne, które generują pianę gaśniczą odporną na wykraplanie oraz działanie wysokich temperatur.

Produkt zawiera w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane inhibitory korozji i substancje obniżające temperaturę krzepnięcia. Dodatkową zaletą produktu jest jego łatwa biodegradowalność.

Roteor M Premium wykorzystywany jest do wytwarzania piany: ciężkiej, średniej i lekkiej przy pomocy wszystkich dostępnych urządzeń mechanicznych oraz zastosowaniu wody wodociągowej i morskiej. Stosuje się go do gaszenia pożarów klasy A (ciała stałe) oraz B (ciecze niemieszające się z wodą) wg PN-EN 2:1998/A1:2006. Posiada skuteczność gaśniczą wg PN-EN 1568-3 na poziomie III B dla wody wodociągowej i III C dla wody morskiej.

Zalecane stężenie użytkowe środka gaśniczego wynosi 3%. Bezpośrednio przed użyciem może być mieszany z podobnymi syntetycznymi pianotwórczymi środkami gaśniczymi. Produkt szczególnie polecany dla: jednostek straży pożarnych, służb leśnych, zakładów chemicznych, fabryk, lotnisk, rafinerii itp.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • produkt o wysoce trwałej pianie,
  • wysoka wydajność i efektywność gaszenia pożarów,
  • skuteczność gaśnicza wg PN-EN 1568-3 na poziomie III B dla wody wodociągowej i III C dla wody morskiej,
  • może być mieszany z podobnymi syntetycznymi pianotwórczymi środkami gaśniczymi,
  • łatwa biodegradowalność,
  • piana odporna na wykraplanie i wysoką temperaturę.

Zastosowanie:

  • mechaniczne piany gaśnicze o wszystkich stopniach spienienia przy zastosowaniu wody wodociągowej i morskiej,
  • środki gaśnicze dla jednostek straży pożarnych, służb leśnych, zakładów chemicznych, fabryk, lotnisk, rafinerii.

Tagi:

środek gaśniczy pożar gaszenie pożarów
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .