Nazwa chemiczna:

Sól sodowa siarczanowanego alkoholu C9-C11

Segment:

surfaktanty, anionowe

Branże i aplikacje:

pożarnictwo, przemysł budowlany, płyty gipsowo-kartonowe i dodatki do gipsu, przemysł wydobywczy, wydobycie ropy i gazu, wydobycie i produkcja ropy i gazu

Funkcja:

surfaktanty podstawowe, środki spieniające

Budowa:

alkilosiarczany

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

84501-49-5

Opis

ROSULfan D911 jest anionowym surfaktantem z grupy alkilosiarczanów. Wyrób jest solą sodową siarczanu alkilowego i jest dostępny jako 35% roztwór wodny o niskiej lepkości i barwie od bezbarwnej do jasnożółtej. Produkt ten wykazuje bardzo dobre właściwości pianotwórcze, tworząc wysokie i stabilne w czasie piany, nawet w twardej wodzie.

Piany uzyskiwane z ROSULfanu D911 charakteryzują się wysokim stopniem uwodnienia (tzw. piana mokra) i małą średnicą pęcherzyków (piana drobna). ROSULfan D911 posiada także niską tendencje do żelowania w roztworach elektrolitów, co eliminuje problemy związane z miejscowym wzrostem lepkości (np. w układach dozujących).

Ze względu na unikalne właściwości pianotwórcze wyrób wykorzystywany jest głównie jako środek napowietrzający w przemyśle budowlanym, głównie w produkcji płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki jego zastosowaniu możliwa jest produkcja lekkich i wytrzymałych materiałów. ROSULfan D911 wykorzystywany jest także jako składnik syntetycznych środków gaśniczych, gdzie stanowi podstawowy czynnik pianotwórczy i może być mieszany z innymi surfaktantami znajdującymi się w ofercie. Produkt może być stosowany w alkalicznych środkach gaśniczych z tolerancją na roztwór ługu do 90 g/l.

ROSULfan D911 wykorzystywany jest także jako składnik płuczek wiertniczych w procesach tunelowania, gdzie również ważną rolę odgrywają jego właściwości pianotwórcze i zwilżające.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • unikalne właściwości pianotwórcze, zwłaszcza w twardej wodzie,
  • bardzo dobre właściwości napowietrzające,
  • optymalne właściwości zwilżające,
  • łatwe operowanie wyrobem,
  • wykazuje działanie zarówno w środowisku kwaśnym, jak i alkalicznym.

Zastosowanie:

  • przemysł budowlany - środek spieniający w procesie wytwarzania płyt kartonowo-gipsowych,
  • pianotwórcze środki gaśnicze,
  • przemysł wiertniczy.

Tagi:

środek spieniający alkilosiarczan przemysł budowlany przemysł wiertniczy obróbka metalu anionowy surfaktant anion
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Dobra praktyka produkcyjna EFfCINowośćProdukt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .