Nazwa chemiczna:

Mieszanina związków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

pożarnictwo

Funkcja:

gaszenie pożarów

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roteor M3 Premium to syntetyczny środek pianotwórczy do zastosowań gaśniczych pożarów klasy A i B. Ma postać cieczy o barwie od niebieskiej do zielonej. Najniższa temperatura stosowania wynosi -14°C. Roteor M3 Premium jest bardzo efektywnym środkiem gaśniczym, ponieważ do jego produkcji stosowane są wysokopieniące się związki powierzchniowo czynne, które generują pianę gaśniczą odporną na wykraplanie oraz działanie wysokich temperatur.

Produkt cechuje się wysoką trwałością piany i odpornością na nawrót palenia. Produkt ten zawiera w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane inhibitory korozji i substancje obniżające temperaturę krzepnięcia. Dodatkową zaletą jest jego łatwa biodegradowalność.

Roteoru M3 Premium używa się do wytwarzania piany: ciężkiej, średniej i lekkiej przy pomocy wszystkich dostępnych urządzeń mechanicznych oraz zastosowaniu wody wodociągowej. Stosuje się go do gaszenia pożarów klasy A (ciała stałe) oraz B (ciecze nie mieszające się z wodą) wg PN-EN 2:1998/A1:2006. Posiada skuteczność gaśnicza na poziomie III B dla wody wodociągowej wg PN-EN 1568-3. Zalecane stężenie użytkowe środka gaśniczego wynosi 3%. Bezpośrednio przed użyciem może być mieszany z podobnymi syntetycznymi pianotwórczymi środkami gaśniczymi.

Produkt szczególnie polecany dla: jednostek straży pożarnych, służb leśnych, zakładów chemicznych, fabryk, lotnisk, rafinerii itp.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • produkt o bardzo wysokiej trwałości i skuteczności piany,
  • wysoka wydajność i efektywność gaszenia pożarów,
  • piana odporna na wykraplanie i wysoką temperaturę,
  • skuteczność gaśnicza na poziome III B  dla wody wodociągowej wg PN-EN 1568-3,
  • może być mieszany z podobnymi syntetycznymi pianotwórczymi środkami gaśniczymi,
  • łatwa biodegradowalność.

Zastosowanie:

  • mechaniczne piany gaśnicze o wszystkich stopniach spienienia przy zastosowaniu wody wodociągowej,
  • środki gaśnicze dla jednostek straży pożarnych, służb leśnych, zakładów chemicznych, fabryk, lotnisk, rafinerii.

Tagi:

środek gaśniczy pożar gaszenie pożarów
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Zakupy detaliczne: Kup teraz na
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .