Nazwa chemiczna:

Mieszanina fluorosurfaktantów i innych związków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

pożarnictwo

Funkcja:

gaszenie pożarów

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roteor 3A3F to fluorosyntetyczny środek pianotwórczy tworzący film wodny (AFFF) stosowany jako środek gaśniczy do gaszenia pożarów klasy A i B. Produkt jest cieczą o barwie od słomkowej do żółtej. Roteor 3A3F jest bardzo efektywnym środkiem gaśniczym, ponieważ do jego produkcji stosowane są fluorosurfaktanty oraz wysokopieniące się związki powierzchniowo czynne. Surfaktanty te tworzą pianę gaśniczą odporną na wykraplanie oraz działanie wysokich temperatur.

Produkt cechuje się wysoką trwałością piany i odpornością na nawrót palenia. Dodatkowo produkt zawiera w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane inhibitory korozji, substancje obniżające temperaturę krzepnięcia oraz stabilizatory piany. Obecność tych składników sprawia, że Roteor 3A3F jest wysokowydajnym oraz efektywnym środkiem  gaśniczym. Dodatkową zaletą jest jego łatwa biodegradowalność.

Roteor 3A3F tworzy ciężką pianę gaśniczą, przeznaczoną do gaszenia pożarów cieczy niepolarnych (klasa B) oraz ciał stałych (klasa A) wg PN-EN 2:1998/A1:2006. Skuteczność gaśnicza Roteoru 3A3F wynosi I C dla wody wodociągowej i I D dla wody morskiej wg PN-EN 1568-3. Zalecane stężenie użytkowe w środkach gaśniczych wynosi 3%. Roteor 3A3F dedykowany jest do zastosowań zwłaszcza w zakładach chemicznych i petrochemicznych oraz stacjach benzynowych.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • bardzo duża skuteczność gaszenia,
  • wysoka wydajność i efektywność działania oraz wysoka trwałość piany,
  • produkt oparty na fluorosurfaktantach,
  • piana odporna na wykraplanie i wysoką temperaturę,
  • skuteczność gaśnicza na poziomie  IC  dla wody wodociągowej i ID dla wody morskiej
    wg PN-EN 1568-3,
  • łatwa biodegradowalność.

Zastosowanie:

  • ogólnodostępne urządzenia ochrony przeciwpożarowej,
  • stałe instalacje gaśnicze w zakładach chemicznych, petrochemicznych oraz stacjach benzynowych.

Tagi:

środek gaśniczy fluorosyntetyczny środek gaśniczy pożary pożary klasy B
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .