Nazwa chemiczna:

Mieszanina związków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

pożarnictwo

Funkcja:

gaszenie pożarów

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roteor 3S to syntetyczny środek pianotwórczy do zastosowań gaśniczych pożarów klasy A i B. Przyjmuje postać cieczy o barwie słomkowej. Do produkcji Roteoru 3S stosowane są wysokopieniące związki powierzchniowo czynne, które generują pianę gaśniczą odporną na wykraplanie oraz działanie wysokich temperatur. Produkt ten zawiera w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane inhibitory korozji, substancje obniżające temperaturę krzepnięcia oraz stabilizatory piany.

Produkt cechuje się wysoką trwałością piany i odpornością na nawrót palenia. Obecność tych substancji sprawia, że produkt jest wysokowydajnym oraz efektywnym środkiem  gaśniczym. Dodatkową zaletą jest jego łatwa biodegradowalność.

Stosowany jest do wytwarzania ciężkiej, średniej i lekkiej piany gaśniczej przy zastosowaniu wody wodociągowej, morskiej i/lub śródlądowej niezasolonej. Przeznaczony jest do gaszenia pożarów cieczy niepolarnych (klasa B) oraz ciał stałych (klasa A) wg PN-EN 2:1998/A1:2006. Posiada skuteczność gaśnicza na poziomie III C  dla wody wodociągowej i III D  dla wody morskiej wg PN-EN 1568-3. Zalecane stężenie użytkowe środka gaśniczego wynosi 3%. Znajduje zastosowanie w jednostkach straży pożarnej, w służbach leśniczych, zakładach chemicznych, fabrykach, lotniskach, rafineriach.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

 Zalety produktu:

  • produkt o wysoce trwałej pianie,
  • wysoka wydajność i efektywność gaszenia,
  • piana odporna na wykraplanie i wysoką temperaturę,
  • skuteczność gaśnicza na poziomie III C  dla wody wodociągowej i III D  dla wody morskiej wg PN-EN 1568-3,
  • łatwa biodegradowalność.

Zastosowanie:

  • ogólnodostępne urządzenia ochrony przeciwpożarowej,
  • środki gaśnicze dla jednostek straży pożarnej, w służbach leśniczych, zakładach chemicznych, fabrykach, lotniskach, rafineriach.

Tagi:

środek gaśniczy pożar gaszenie pożarów
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .