Nazwa chemiczna:

Wodny roztwór karbohydrazyny

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

przemysł energetyczny

Funkcja:

surowce i półprodukty chemiczne, środki odtleniające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Tensamin CH6 to preparat do specjalistycznego zastosowania w przemyśle energetycznym. Używany jest jako środek odtleniający w bojlerach wysokociśnieniowych, zbiornikach oraz obiegach kondensatu. Alkaliczne środowisko stosowane w większości obiegów wodno-parowych nie eliminuje w pełni problemu korozji. Nawet niewielkie ilości tlenu (tlen rozpuszczony, DO2) w podwyższonej temperaturze znacznie przyspieszają ten proces. Tensamin CH6 pozwala wyeliminować pozostałości tlenu, które nie są usuwane w inny sposób.

Substancją aktywną produktu jest karbohydrazyd, który wychwytuje i wiąże tlen rozpuszczony w układzie obiegowym. Stanowi on skuteczną alternatywę dla standardowo stosowanej niebezpiecznej hydrazyny, która dodatkowo niesie ze sobą problemy technologiczne. Jest to związane z przechowywaniem oraz bezpiecznym dozowaniem ze względu na to, że jest ona substancją wybuchową.

Produkt w temperaturze pokojowej jest stabilny i jego dozowanie jest niezwykle proste. Za użyciem Tensaminu CH6 przemawia fakt, że potrafi utworzyć z istniejącymi już ogniskami korozji pasywujący film tlenkowy, tzw. magnetyt. Chroni powierzchnię przed dalszą degradacją oksydacyjną. Ponadto produkt po zastosowaniu nie pozostawia osadów stałych oraz nie rozkłada się do związków organicznych o kwaśnym odczynie, które mogą indukować ogniska korozji. Produkt zawiera 6% substancji aktywnej i miesza się z wodą w każdym stosunku.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • produkt bazujący na karbohydrazydzie, bezpieczniejszy w stosowaniu i przechowywaniu w porównaniu do hydrazyn,
  • skutecznie eliminuje tlen rozpuszczony,
  • tworzy pasywujący film na powierzchni metalu, co dodatkowo chroni przed korozją,
  • nie pozostawia osadów stałych,
  • miesza się z wodą w każdym stosunku,
  • łatwość dozowania.

Zastosowanie:

  • obiegi wodno-parowe w elektrociepłowniach.

Tagi:

kondycjonowanie odtlenianie pasywacja kocioł woda kotłowa energetyka elektrociepłownia elektrownia karbohydrazyd
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .