Nazwa chemiczna:

Wodno-glikolowy roztwór polimerów, środków powierzchniowo czynnych i inhibitorów korozji

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

przemysł wydobywczy, trudnopalne płyny hydrauliczne

Funkcja:

emulgatory, płyny funkcyjne, płyny hydrauliczne, środki smarujące, pozostałe środki

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol HSG jest trudnopalną cieczą hydrauliczną do zastosowań w  przemyśle wydobywczym, koksowniczym, hutniczym oraz metalurgicznym. Produkt oparty jest na bazie oleju naturalnego, związków powierzchniowo czynnych, glikoli, polimerów, inhibitorów korozji oraz specjalnego pakietu dodatków uszlachetniających oraz wody. Jest mieszaniną w postaci czerwonej, oleistej cieczy z tendencją do zamglenia.

Roksol HSG dobrze rozpuszcza się w wodzie oraz w niskich alkoholach alifatycznych. Temperatura krzepnięcia Roksolu HSG jest na poziomie -15˚C, co ułatwia operowanie tym wyrobem w warunkach procesowych. Jednocześnie produkt nie wymaga szczególnego traktowania podczas magazynowania, jak również podczas transportu.

Produkt wykazuje właściwości smarne, dzięki czemu może być stosowany w przemyśle metalurgicznym jako trudnopalny olej. Zawartość wody na poziomie 40-50% wag., jak również dobór pozostałych komponentów mieszaniny, zapewnia trudnopalność kompozycji Roksolu HSG. Trudnopalność jest jedną z pożądanych cech zwłaszcza w warunkach, gdzie istnieje zwiększone ryzyko pożaru. Roksol HSG jest przeznaczony do stosowania w układach hydraulicznych maszyn pracujących w szczególnie trudnych warunkach, np. w górnictwie.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • produkt trudnopalny,
  • niska temperatura krzepnięcia,
  • właściwości smarne,
  • dobra rozpuszczalność w wodzie i niskich alkoholach alifatycznych. 

Zastosowanie:

  • przemysł metalurgiczny,
  • przemysł koksowniczy,
  • przemysł hutniczy,
  • przemysł wydobywczy.

Tagi:

smary emulgator płyn Hydrauliczny trudnopalna ciecz
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .