Nazwa chemiczna:

Mieszanina środków powierzchniowo czynnych i inhibitorów korozji

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

przemysł metalurgiczny, czyszczenie

Funkcja:

środki czyszczące, środki odtłuszczające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol MS to środek pomocniczy dla przemysłu metalowego i samochodowego. Przeznaczony jest do mycia i odtłuszczania wyrobów metalowych oraz szkła, emalii i tworzyw sztucznych. W temperaturze pokojowej produkt jest cieczą o konsystencji gęstego oleju o barwie od żółtej do ciemnobrązowej. Produkt jest mieszaniną związków powierzchniowo czynnych i inhibitorów korozji.

Roksol MS jest niskopiennym środkiem myjąco-odtłuszczającym, chemicznie obojętnym w stosunku do metali kolorowych oraz żelaznych. Jest produktem odpornym na twardą wodę. Całkowicie rozpuszcza się w zimnej oraz ciepłej wodzie. Wodne roztwory mają charakter alkaliczny. Temperatura krzepnięcia Roksolu MS wynosi około -10˚C, co ułatwia operowanie tym wyrobem w warunkach procesowych. Jednocześnie produkt nie wymaga szczególnego traktowania podczas magazynowania, jak również podczas transportu. Jest wyrobem nietoksycznym i nie stanowi zagrożenia pod względem pożarowym.

Roksol MS znajduje zastosowanie w przemyśle metalowym oraz samochodowym. Przeznaczony jest do odtłuszczania i międzyoperacyjnego mycia wyrobów ze stali, żeliwa, brązu, aluminium i jego stopów. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia powstałe w czasie obróbki mechanicznej (oleje oraz smary). Może być stosowany do usuwania zanieczyszczeń powstałych w wyniku eksploatacji samochodów, pojazdów mechanicznych oraz różnego typu maszyn i urządzeń.

Roksol MS można stosować do ręcznego i mechanicznego mycia i odtłuszczania metodą zanurzeniową oraz natryskową. Podczas mycie stosuje roztwory o stężeniu do 3%. Rekomendowana temperatura kąpieli myjącej to 50-60°C. Podczas mycia roztworami o stężeniu do 1%, myte elementy nie wymagają płukania. Przy myciu roztworami o stężeniu powyżej 1%, należy myte elementy opłukać wodą.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • dobre właściwości odtłuszczające (alkaliczny charakter),
  • nie powoduje korozji,
  • całkowita rozpuszczalność w wodzie,
  • niska temperatura krzepnięcia.

Zastosowanie:

  • przemysł metalurgiczny,
  • przemysł samochodowy.

Tagi:

czyszczenie metali podzespoły Samochodowe środek Odtłuszczający
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Zakupy detaliczne: Kup teraz na


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .