Nazwa chemiczna:

Mieszanina związków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

pożarnictwo

Funkcja:

gaszenie pożarów

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roteor M3SP to syntetyczny środek pianotwórczy przeznaczony do wytwarzania mechanicznych pian gaśniczych do gaszenia pożarów klasy A i B. Produkt jest cieczą o barwie od niebieskiej do zielonej. Najniższa temperatura stosowania produktu wynosi -13°C. Roteor M3SP jest bardzo efektywnym środkiem gaśniczym z uwagi na zastosowanie specjalistycznych, wysokopieniących związków powierzchniowo czynnych. Składniki te generują pianę gaśniczą odporną na wykraplanie oraz działanie wysokich temperatur.

Produkt cechuje się wysoką trwałością piany i odpornością na nawrót palenia. Co więcej, produkt ten zawiera w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane inhibitory korozji, substancje obniżające temperaturę krzepnięcia oraz stabilizatory piany. Dodatkową jego zaletą jest łatwa biodegradowalność oraz niska toksyczność dla środowiska wodnego.

Roteor M3SP przeznaczony jest do wytwarzania mechanicznych pian gaśniczych o wszystkich stopniach spienienia przy zastosowaniu wody wodociągowej. Stosuje się go do gaszenia pożarów klasy A (ciała stałe) oraz B (ciecze niemieszające się z wodą) wg PN-EN 2:1998/A1:2006. Posiada skuteczność gaśniczą na poziomie III D dla wody wodociągowej wg PN-EN 1568-3. Zalecane stężenie użytkowe środka gaśniczego wynosi 3%.

Bezpośrednio przed użyciem może być mieszany z podobnymi syntetycznymi pianotwórczymi środkami gaśniczymi. Do wytwarzania piany gaśniczej z wodnych roztworów Roteoru M3SP można stosować m.in.: prądownice, działka pianowe, wytwornice piany, generatory, itp. Produkt szczególnie polecany dla jednostek straży pożarnych, służb leśnych, zakładów chemicznych, fabryk, lotnisk, rafinerii itp.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • produkt o wysokiej trwałości i stabilności piany,
  • wydajność i efektywność gaszenia,
  • piana odporna na wykraplanie i wysoką temperaturę,
  • skuteczność gaśnicza na poziomie IIID dla wody wodociągowej wg PN-EN 1568-3,
  • może być mieszany z podobnymi syntetycznymi pianotwórczymi środkami gaśniczymi,
  • łatwa biodegradowalność,
  • niska toksyczność dla środowiska wodnego.

Zastosowanie:

  • mechaniczne piany gaśnicze o wszystkich stopniach spienienia przy zastosowaniu do wytwarzania wody wodociągowej,
  • środki gaśnicze przeznaczone dla jednostek straży pożarnych, służb leśnych, zakładów chemicznych, fabryk, lotnisk, rafinerii.

Tagi:

środek gaśniczy pożar gaszenie pożarów
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .