Nazwa chemiczna:

Mieszanina związków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

przemysł metalurgiczny, obróbka, środki smarowe i płyny funkcyjne, ciecze obróbcze do metali

Funkcja:

emulgatory, obróbka metali

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol EMB2 jest emulgatorem oleju mineralnego stosowanym w przemyśle metalurgicznym. Produkt jest skomplikowaną mieszaniną związków powierzchniowo czynnych oraz dodatków funkcyjnych poprawiających właściwości smarne. Nie zawiera szkodliwych dla zdrowia azotynów, fenoli, DEA, związków chloru, boru. Produkt jest mieszaniną w postaci klarownej cieczy, o konsystencji lepkiego oleju i barwie od jasnobrązowej do ciemnobrązowej.

Roksol EMB2 słabo rozpuszcza się w wodzie, tworząc mętne roztwory. Dobrze rozpuszcza się w niskich alkoholach alifatycznych oraz węglowodorach. Temperatura krzepnięcia Roksolu EMB2 wynosi około 0˚C.

Produkt wykazuje właściwości smarne, dzięki czemu z powodzeniem jest stosowany w przemyśle metalurgicznym jako składnik wysokoolejowych koncentratów chłodząco-smarujących. Unikalna kompozycja związków powierzchniowo czynnych oraz odpowiednio dobrane dodatki funkcyjne gwarantują poprawę właściwości smarnych, przeciwkorozyjnych oraz przeciwpiennych gotowego produktu.

Koncentrat w postaci wodnej emulsji chłodząco-smarującej stosowany jest w różnego rodzaju operacjach obróbki skrawaniem stali, żeliwa i metali nieżelaznych oraz ich stopów. Ponadto może być stosowany w formulacjach zapobiegających adhezji jako składnik kompozycji antyadhezyjnych opartych na oleju mineralnym.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • emulgator oleju mineralnego,
  • nie zawiera azotynów, fenoli, DEA, związków chloru, boru,
  • właściwości smarne.

Zastosowanie:

  • przemysł metalurgiczny – emulgator do cieczy obróbczych,
  • przemysł budowlany – składnik kompozycji antyadhezyjnych.

Tagi:

emulgator olej mineralny ciecze do obróbki metali ciecze antyadhezyjne
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .