Nazwa chemiczna:

Mieszanina związków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

agrochemikalia, środki ochrony roślin i nawozy

Funkcja:

emulgatory

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol EC E to mieszanina związków powierzchniowo czynnych o właściwościach emulgujących. Produkt ma postać lepkiej cieczy o ciemnobrązowej barwie. Podczas przechowywania w niższych temperaturach Roksol EC_E zwiększa swoją lepkość, lecz po ogrzaniu do temperatury pokojowej i wymieszaniu wraca do pierwotnej postaci nie tracąc przy tym swoich właściwości. Wyrób jest słabo rozpuszczalny w wodzie i tworzy w niej mętne roztwory. Natomiast dobrze rozpuszcza się w olejach roślinnych i niskich alkoholach alifatycznych.

Poprzez zmniejszenie napięcia międzyfazowego umożliwia rozproszenie fazy olejowej w fazie wodnej, jak również ułatwia dyspersję fazy olejowej po dodaniu wody. Roksol EC E powoduje elektrostatyczną i sterczyną stabilizację, przez co zapobiega koalescencji lub flokulacji. Dodatkowo poprawia kompatybilność innych składników w fazie wodnej. Ponadto w połączeniu z olejem roślinnym rozluźnia i rozpuszcza wosk na powierzchni roślin, co przyczynia się do wzrostu wnikania (absorpcji) herbicydów do komórek roślinnych.

Roksol EC E szczególnie dobrze sprawdza się w zastosowaniach agrochemicznych jako emulgator przy wytwarzaniu adjuwantów olejowych. Produkt jest biodegradowalny w środowisku naturalnym.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • powoduje rozproszenie fazy olejowej w fazie wodnej,
  • dobrze rozpuszcza się w olejach roślinnych,
  • świetne właściwości emulgujące i stabilizujące,
  • produkt biodegradowalny,
  • poprawia kompatybilność innych składników w fazie wodnej,
  • pomaga we wnikaniu herbicydów do komórek roślinnych.

Zastosowanie:

  • agrochemikalia.

Tagi:

emulgator adiuwant olejowy
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .