Nazwa chemiczna:

Recepturowa mieszanina polialkoholi i izocyjanianów

Segment:

poliuretany, systemy poliuretanowe

Branże i aplikacje:

przemysł meblarski, materace i poduszki, transport, kokpity, podsufitki i kierownice, siedziska, zagłówki, podłokietniki

Funkcja:

pianki elastyczne, pianki standardowe

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Prodex Sp. z o.o.

Nr CAS:

-

Opis

EKOPROFLEX VE200 jest dwukomponentowym systemem poliuretanowym (PU lub PUR) przeznaczonym do produkcji wysokiej jakości pianki elastycznej. System ten cechuje zwiększona wytrzymałość mechaniczna. W formie spienionej stosowany jest do produkcji wyrobów elastycznych, m.in. elementów  przeznaczonych do łucznictwa, w zakresie gęstości od 300 do 400 kg/m3. Produkcja odbywa się w grzanych formach.

System EKOPROFLEX VE200 składa się z dwóch komponentów – składnika A o nazwie EKOPROFLEX VE200 oraz składnika B o nazwie EKOPRODUR B. Pierwszy z nich stanowi recepturową mieszaninę poliolową występującą w postaci oleistej i bezbarwnej cieczy. Składnik ten ma zdolność do rozwarstwiania się, stąd przed rozpoczęciem procesu przetwarzania wymaga dokładnego wymieszania. Drugi składnik jest higroskopijną mieszaniną aromatycznych poliizocyjanianów, głównie diizocyjanianu difenylometanu. Składnik B również jest cieczą o znacznie niższej lepkości od składnika A i o barwie miodowo-brunatnej. Oba składniki nie zawierają zawiesin.

System EKOPROFLEX VE200 może być przetwarzany ręcznie (bez zastosowania specjalistycznych maszyn), a także z użyciem maszyn spieniających nisko- oraz wysokociśnieniowych. Pełne własności mechaniczne pianka, uzyskuje po około 24-godzinnym sezonowaniu.

Istotną zaletą systemu jest to, że jego składniki nie zawierają środków spieniających, które w znacznym stopniu zubożają warstwę ozonową. Jest to zgodne z przepisami Unii Europejskiej o obrocie i stosowaniu substancji kontrolowanych według rozporządzenia (WE) nr 1005/2009 z dnia 16 września 2009 roku. Dodatkowo produkt posiada Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny (PZH), który potwierdza, że wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko naturalne.

Główne zalety aplikacyjne produktu:

 • produkcja materiału, który jest elastyczny i miękki,
 • możliwość produkcji wysokiej jakości pianki bez konieczności użycia specjalistycznych maszyn wysokociśnieniowych,
 • produkcja materiału na bazie pianki elastycznej wykazującego bardzo dobrą wytrzymałość mechaniczną.

Właściwości spienionego systemu EKOPROFLEX VE200:

 • czas startu: 30 ± 3 s,
 • czas żelowania: 90 ± 10 s,
 • czas suchego lica: 130 ± 20 s,
 • gęstość pozorna: 200 ± 20 kg/m3.
Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

 • wysokiej jakości elementy gotowe na bazie pianki elastycznej o dobrej wytrzymałości mechanicznej do różnych zastosowań
 • przemysł myśliwski: elementy akcesoriów
 • przemysł zbrojeniowy: elementy akcesoriów
 • produkcja elementów przeznaczonych do łucznictwa, tarcze
 • przemysł meblarski: akcesoria
 • przemysł motoryzacyjny: elementy wyposażenia wnętrz pojazdów, elementy amortyzujące itp.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Poliuretan; System poliuretanowy; PU; PUR (Ukryj)

Tagi:

wysokoelastyczna pianka formowa system poliuretanowy siedziska kierownice materace łucznictwo ekoproflex
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Atest PZH (Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH)InnowacjaNiska emisja lotnych zwiazkow organicznych


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .