Nazwa chemiczna:

Recepturowa mieszanina polialkoholi i izocyjanianów

Segment:

poliuretany, systemy poliuretanowe

Branże i aplikacje:

sport i rekreacja, akcesoria rowerowe, transport, kokpity, podsufitki i kierownice, siedziska, zagłówki, podłokietniki

Funkcja:

pianki integralne, trudnopalne

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Prodex Sp. z o.o.

Nr CAS:

-

Opis

EKOPROFLEX A25-140 jest dwuskładnikowym systemem poliuretanowym (PU lub PUR), który w wyniku łączenia składników wytwarza pianę integralną formową o podwyższonej gęstości. System został zaprojektowany do stosowania w przemyśle motoryzacyjnym.

W skład systemu wchodzi recepturowa mieszanina poliolowa w postaci barwionej na czarno oleistej cieczy (składnik A o nazwie EKOPROFLEX A25-140) oraz mieszanina prepolimerowa na bazie aromatycznych poliizocyjanianów (składnik B). Mieszanina prepolimerowa ma barwę miodowo-brunatną. Dodatkowo jest ona bardzo reaktywna i stosunkowo łatwo absorbuje wilgoć z otoczenia. Stąd zaleca się, aby składnik B przez cały okres przetwarzania przechowywany był w szczelnie zamkniętym zbiorniku w suchym pomieszczeniu. Oba składniki mimo wysokiej lepkości nie mają zawiesin.

Produkt może być przetwarzany zarówno przy użyciu nisko-, jak i wysokociśnieniowych maszyn spieniających. System EKOPROFLEX A25-140 do poprawnego i efektywnego przetwarzania wymaga grzanej formy, której temperatura powinna wynosić od 40°C do 50°C. Pełne właściwości mechaniczne otrzymana pianka integralna uzyskuje po sezonowaniu trwającym nawet 24 godziny.

System charakteryzuje się obniżoną emisją lotnych związków organicznych (VOC), ponieważ nie zawiera środków spieniających, które w istotny sposób zubożają warstwę ozonową. Jest to zgodne z przepisami Unii Europejskiej – Rozporządzenie (WE) nr 1005/2009 z dnia 16.IX.2009r. EKOPROFLEX A25-140 posiada Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny (PZH), który potwierdza, że wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko naturalne.

Główne zalety aplikacyjne produktu:

  • produkcja materiału o wysokiej trwałości,
  • możliwość uzyskania materiału o indywidualnej fakturze oraz kolorze,
  • produkcja materiału o bardzo wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne,
  • materiał kierowany do przemysłu motoryzacyjnego.

Właściwości spienionego systemu EKOPROFLEX A25-140:

  • czas startu: 25 ± 4 s,
  • czas żelowania: 65 ± 10 s,
  • gęstość pozorna rdzenia: 140 ± 20 kg/m3,
  • temperatura formy: 40-50°C.
Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

  • przemysł motoryzacyjny: produkcja elementów wnętrza pojazdów osobowych, ciężarowych, rolniczych oraz transportu publicznego

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Poliuretan; System poliuretanowy; PU; PUR (Ukryj)

Tagi:

system poliuretanowy pianka integralna przemysł motoryzacyjny kierownice dźwignie zmiany biegów podłokietniki ekoproflex
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Atest PZH (Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH)InnowacjaNiska emisja lotnych zwiazkow organicznychProdukt uniwersalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .