Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie, syntany w garbarstwie

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Rotanina M70 to zastępczy garbnik syntetyczny o właściwościach wybielających stosowany w wyprawie skór chromowych i roślinnych. Jest anionowym produktem kondensacji formaldehydowo-mocznikowej kwasów fenolosulfonowych i fenolu. Produkt ma postać lepkiej, prawie przeźroczystej cieczy o barwie od żółtej do jasnobrązowej. Miesza się z wodą bez ograniczeń.

Rotaninę M70 można również mieszać w dowolnym stosunku z roztworami garbników roślinnych i syntanów anionowych. Użycie samego produktu do garbowania powoduje, że skóra jest dość sztywna i ma jasną, prawie białą barwę. Charakterystyczną cechą syntanu jest zdolność wybielania skór chromowych, przy czym wybielone skóry zachowują wysoką gładkość i ścisłość lica. Rotanina M70 użyta w procesach garbowania roślinnego sprzyja otrzymaniu jasnej i równej barwy skór. Ponadto ten syntetyczny garbnik zakwasza i ułatwia utrzymanie właściwej kwasowości brzeczek garbujących oraz przeciwdziała rozwojowi pleśni.

Rotanina M70 jest syntanem stosowanym głównie do wybielania skór chromowych. Dodatkowo wykazuje dobre działanie egalizujące i ułatwia otrzymanie równych, czystych wybarwień, a przy skórach welurowych oraz nubukowych umożliwia otrzymanie dobrego szlifu.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • zdolność wybielania skór,
  • łatwo miesza się z wodą,
  • mieszalny w dowolnym stosunku z roztworami garbników roślinnych i syntanów anionowych,
  • działa egalizująco,
  • pomaga w uzyskaniu czystych wybarwień i dobrego szlifu skóry,
  • utrudnia rozwój pleśni w brzeczce garbującej.

Zastosowanie:

  • garbarstwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Sole amonowe produktu reakcji kwasu 4-hydroksybenzenosulfonowego, mocznika, formaldehydu i fenolu; Produkt kondensacji mocznikowo-formaldehydowej kwasów fenolosulfonowych z fenolem; (Ukryj)

Tagi:

syntan skóry garbarstwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .