Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

pożarnictwo, przemysł budowlany, dodatki do betonu i zapraw, przemysł chłodniczy i sprzęt AGD, medium chłodzące, przemysł spożywczy, przemysł wydobywczy, wydobycie węgla

Funkcja:

płyny funkcyjne, środki przeciwzamarzające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol CCP/KONC. jest mrozoodpornym, skoncentrowanym preparatem obniżającym temperaturę krzepnięcia preparatów przemysłowych. Stosowany jest także jako medium chłodzące. Przyjmuje postać klarownej lub lekko mętnej cieczy o barwie niebieskiej. Produkt skoncentrowany ma bardzo niską temperaturę krzepnięcia, tj. poniżej -55°C.

W zależności od ilości dodatku wody do produktu, można otrzymać roztwór o pożądanej temperaturze krzepnięcia. Roksol CCP/KONC., oprócz rozpuszczalności w wodzie, łatwo rozpuszcza się również w alkoholach i glikolach. Nie powoduje korozji urządzeń i instalacji, ponieważ zawiera w swoim składzie starannie dobrane inhibitory korozji. Cechy te ułatwiają transport i magazynowanie oraz operowanie tym produktem w warunkach procesowych.

Dzięki powyższym właściwościom wyrób jest stosowany w środkach gaśniczych o obniżonej temperaturze krzepnięcia, jako środek zapobiegający zamarzaniu węgla i miału na hałdach, składnik płynów do chłodnic czy domieszek do betonu. Używany jest także w instalacjach chłodniczych, klimatyzacyjnych, grzewczych, solarnych i pompach ciepła.  Sprawdza się jako chłodziwo w układach zamkniętych, np. w przemyśle spożywczym.

Roksol CCP/KONC. jest produktem bezpiecznym, niesklasyfikowanym.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

 • produkt bezpieczny, niesklasyfikowany,
 • bardzo niska temperatura krzepnięcia,
 • forma skoncentrowana,
 • nie powoduje korozji,
 • nieograniczona rozpuszczalność w wodzie,
 • możliwość modelowania pożądanej temperatury krzepnięcie przed dodatek wody.

Zastosowanie:

 • instalacje chłodnicze, klimatyzacyjne, grzewcze i solarne,
 • pompy ciepła,
 • środki gaśnicze,
 • przemysł wydobywczy,
 • domieszki do betonu.

Tagi:

środek Przeciwzamarzający płyn Hydrauliczny
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .