Nazwa chemiczna:

Recepturowa mieszanina polialkoholi i izocyjanianów

Segment:

poliuretany, systemy poliuretanowe

Branże i aplikacje:

transport, kokpity, podsufitki i kierownice

Funkcja:

pianki elastyczne, pianki standardowe, uniepalnione pianki standardowe (CME)

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Prodex Sp. z o.o.

Nr CAS:

-

Opis

EKOPROFLEX A15-25 jest dwuskładnikowym systemem poliuretanowym (PU lub PUR), który w wyniku łączenia składników wytwarza pianę z rodzaju pian elastycznych. System został zaprojektowany do stosowania przy produkcji tzw. podsufitek wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym.

W skład systemu wchodzi recepturowa mieszanina poliolowa w postaci oleistej barwionej na czarno cieczy (składnik A o nazwie EKOPROFLEX A15-25) oraz mieszanina prepolimerowa na bazie aromatycznych poliizocyjanianów (składnik B). Mieszanina prepolimerowa ma barwę miodowo-brunatną, jest bardzo reaktywna i stosunkowo łatwo absorbuje wilgoć z otoczenia. Stąd zaleca się, aby składnik B przez cały okres przetwarzania był przechowywany w szczelnie zamkniętym zbiorniku w suchym pomieszczeniu. Oba składniki mimo wysokiej lepkości nie zawierają zawiesin.

System charakteryzuje się obniżoną emisją lotnych związków organicznych (VOC), ponieważ nie zawiera środków spieniających, które w istotny sposób zubożają warstwę ozonową. Jest to zgodne z przepisami Unii Europejskiej – Rozporządzenie (WE) nr 1005/2009 z dnia 16.IX.2009r. Produkt może być przetwarzany zarówno przy użyciu nisko-, jak i wysokociśnieniowych maszyn spieniających. Pełne właściwości mechaniczne uzyskuje po sezonowaniu trwającym 24 godziny.

EKOPROFLEX A15-25 posiada Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny (PZH), który potwierdza, że wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko naturalne.

Główne zalety aplikacyjne produktu:

  • materiał o dedykowanym zastosowaniu (produkcja podsufitek w pojazdach) dostosowanym do wymagań producentów,
  • możliwość uzyskania materiału o indywidualnej fakturze,
  • produkcja bloków, z których wycinane są podsufitki używane w przemyśle motoryzacyjnym.

Właściwości spienionego systemu EKOPROFLEX A15-25:

  • czas startu: 30 ± 3 s,
  • czas żelowania: 200 ± 10 s,
  • gęstość pozorna rdzenia: 25 ± 3 kg/m3.
Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

  • przemysł samochodowy: produkcja elementów wnętrza pojazdów (przede wszystkim podsufitek)

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Poliuretan; Systemy poliuretanowe; PU; PUR (Ukryj)

Tagi:

system poliuretanowy pianka elastyczna półsztywna przemysł samochodowy podsufitki samochodowe ekoproflex
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Atest PZH (Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH)Lekka izolacja poliuretanowaNiska emisja lotnych zwiazkow organicznychIzolacja akustyczna


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .