Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie, środek do napełniania skór

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Rozin 2M to żywicowy środek napełniający do skór garbowania chromowego. Produkt ma postać lepkiej, żółtej cieczy. Roztwory Rozinu 2M można mieszać w kąpieli z większością środków pomocniczych, używanych w procesach mokrego wykańczania skór, tj. z garbnikami syntetycznymi, środkami dyspergującymi, żywicami i preparatami napełniającymi oraz tłuszczami anionowymi. Przy pH poniżej 5,5 mieszanie z tymi środkami może powodować opalizację lub wystąpienie subtelnego osadu.

Rozin 2M charakteryzuje się zdolnością nadawania gładkiego i ścisłego lica napełnianym skórom oraz wypełniania części bocznych skóry. Ułatwia otrzymanie dobrego szlifu, a poprzez słabe działanie egalizujące pozwala na uzyskanie odpowiednich wybarwień. Ponadto nie powoduje wzrostu sztywności skór.

Rozin 2M jest stosowany do napełniania wszelkiego typu skór chromowych, a szczególnie skór na wierzch obuwia, wykańczanych z zachowaniem naturalnej warstwy licowej. Produkt stosuje się w czasie dogarbowania i napełniania anionowego skór w ilości 4-12% w zależności od rodzaju i wymaganego stopnia wypełniania. W szczególnych przypadkach, gdy wymagane jest bardzo intensywne wybarwienie skór chromowych, Rozin 2M może być zastosowany do napełniania dopiero w fazie natłuszczania.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • używany w procesach mokrego wykańczania skór,
  • wypełnia części boczne oraz nadaje gładkie i ścisłe lica skórom,
  • ułatwia otrzymanie dobrego szlifu,
  • nie powoduje wzrostu sztywności skór,
  • pozwala na uzyskanie optymalnych wybarwień,
  • produkt można mieszać z większością środków pomocniczych.

Zastosowanie:

  • garbarstwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Metylenosulfonowana żywica formaldehydowa mieszaniny mocznika i melaminy (Ukryj)

Tagi:

napełniania Skór garbowanie garbowanie chromowe
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .