Nazwa chemiczna:

Mieszanina zawierająca żywicę fenolową

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie, syntany w garbarstwie

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Rotanina W to środek pomocniczy w przemyśle garbarskim. Jest to zastępczy garbnik syntetyczny stosowany głównie w wyprawie skór typu roślinnego dla podwyższenia ich miękkości i elastyczności. Produkt jest sulfonowaną żywicą fenolową o charakterze anionowym. Ma postać jednorodnej, lepkiej cieczy o barwie brązowej z odcieniem wiśniowym. Charakteryzuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie i zdolnością mieszania się z roztworami garbników roślinnych i syntetycznych w dowolnym stosunku.

Ten zastępczy, anionowy garbnik syntetyczny podczas samodzielnego użycia powoduje, że skóra staje się miękka, pełna i pulchna o jasnoróżowej barwie. Charakterystyczną cechą Rotaniny W jest szybka penetracja oraz wysoka zdolność wiązania się garbnika ze skórą, zbliżona do wartości spotykanych w garbnikach roślinnych. Użycie jej w procesach garbowania roślinnego ułatwia i znacznie przyspiesza przegarbowanie skóry.

Rotanina W wykazuje własności dyspergujące wobec trudno rozpuszczalnych garbników roślinnych.  W trakcie garbowania roślinnego nadaje skórze miękkość i pełny chwyt oraz zapewnia otrzymanie skór o licu elastycznym, pulchnym i przyjemnym w dotyku. Ponadto działa klarująco na brzeczki roślinne i zapobiega powstawaniu w nich osadów. Łagodnie zakwasza i ułatwia otrzymanie właściwej kwasowości brzeczek garbujących, przy jednoczesnym działaniu antypleśniowym.

Wyrób znajduje zastosowanie przy garbowaniu roślinnych lekkich i średnich skór, a w szczególności: galanteryjnych, podszewkowych, wierzchnich roślinnych, blankowych lekkich i ciężkich oraz podeszwowych typu waszowego. Korzystne efekty otrzymuje się również przy użyciu Rotaniny W w połączeniu z syntanami o własnościach usztywniających do garbowania skór podeszwowych typu ciężkiego. Stosuje się ją też do dogarbowania podeszwowych skór chromowych dla lekkiego napełnienia, uzyskania lepszej chłonności oraz jasnej równej barwy.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • stosowany w wyprawie skór typu roślinnego dla podwyższenia ich miękkości i elastyczności,
  • zapewnia otrzymanie skór o licu elastycznym, pulchnym i przyjemnym w dotyku,
  • zdolność rozpuszczania się w wodzie oraz mieszania z roztworami garbników roślinnych i syntetycznych w dowolnym stosunku,
  • znacznie przyspiesza i ułatwia przegarbowanie skóry,
  • pozytywnie wpływa na dogarbowanie podeszwowych skór chromowych,
  • wobec trudno rozpuszczalnych garbników roślinnych wykazuje własności dyspergujące,
  • pozytywnie wpływa na brzeczki roślinne.

Zastosowanie:

  • garbarstwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Sole amonowe produktu reakcji kwasu 4-hydroksybenzenonsulfonowego i formaldehydu; Produkt sulfonowania skondensowanej żywicy fenolowej (Ukryj)

Tagi:

syntan skóry garbarstwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .