Nazwa chemiczna:

Mieszanina oksyetylenowanego alkilofenolu i glikoli z dodatkiem antypieniacza

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki czyszczące, środki odtłuszczające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol N87 to niskopienny, niejonowy środek powierzchniowo czynny stosowany w przemyśle garbarskim. Stosuje się go do rozmaczania i odtłuszczania skór na dowolnym etapie wyprawy. Ma postać jednorodnej cieczy o barwie od bezbarwnej do jasnożółtej. Wykazuje bardzo dobrą rozpuszczalność w wodzie na zimno i ciepło. Rozpuszcza się ponadto w metanolu i etanolu, nafcie, benzynie, acetonie, czterochlorku węgla, olejach mineralnych i roślinnych.

Wyrób cechuje bardzo dobra odporność na elektrolity, sole chromu i glinu oraz twardą wodę. Miesza się dobrze z innymi środkami powierzchniowo czynnymi niezależnie od ich charakteru jonowego. Dodatkową zaletą Roksolu N87 jest jego niska temperatura krzepnięcia na poziomie -19 °C. Dzięki temu można nim swobodnie operować w warunkach zimowych bez konieczności podgrzewania.

Ten niejonowy produkt charakteryzuje się znakomitymi własnościami odtłuszczającymi na każdym etapie wyprawy skór. Posiada dobre parametry zwilżające i obniżające napięcie powierzchniowe. Działania te są efektywne zarówno w środowisku kwaśnym, jak i słabo zasadowym, a także przy wysokich stężeniach soli.

W procesach obróbki skór (moczenie, wapnienie, odwapnianie z wytrawianiem, piklowanie) Roksol N87 powoduje roztwieranie ich włóknistej struktury i przyspiesza penetrację środków garbarskich w głąb skóry. Użyty do rozmaczania skór znacznie przyspiesza proces, równocześnie powodując ich odtłuszczanie przy niskim pienieniu się w kąpielach.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • niskopienność,
  • znakomite własności odtłuszczające,
  • rozpuszczalność w wodzie na zimno i ciepło,
  • rozpuszczalność w alkoholu metylowym i etylowym, a także w nafcie, benzynie, acetonie, czterochlorku węgla, olejach mineralnych i roślinnych,
  • odporny na elektrolity, sole chromu i glinu oraz twardą wodę,
  • kompatybilny z innymi środkami powierzchniowo czynnymi niezależnie od charakteru jonowego,
  • niska temperatura krzepnięcia,
  • dobra zwilżalność,
  • intensyfikuje penetrację środków garbarskich w głąb skóry.

Zastosowanie:

  • garbarstwo.

Tagi:

pranie czyszczenie skóry garbarstwo odtłuszczanie Skór
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .