Nazwa chemiczna:

Alkohole, C11-Iso + 7 EO

Segment:

surfaktanty, niejonowe

Branże i aplikacje:

czyszczenie i mycie przemysłowe, detergenty, farby i lakiery, włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

emulgatory, środki czyszczące

Budowa:

alkoksylowane alkohole, etoksylowane alkohole

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

127036-24-2
INCI: Undeceth-7

Opis

ROKAnol UD7 to niejonowy surfaktant z grupy etoksylowanych alkoholi syntetycznych. Produkt współtworzy grupę surfaktantów, bazujących na alkoholu undecylenowym (C11). W temperaturze pokojowej produkt jest cieczą. W temperaturze około 10°C ulega krzepnięciu, natomiast przy 50°C wykazuje jasną barwę, tj. maks. 50 w skali Hazena. Produkt zawiera około 99% substancji aktywnej i charakteryzuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie. ROKAnol UD7 wykazuje dobrą rozpuszczalność również w niskich alkoholach alifatycznych.

Na tle pozostałych ROKAnoli  tej serii, wyrób odznacza się umiarkowanym punktem zmętnienia na poziomie temperatur 51÷56°C (dla roztworu butyldiglikolu). Charakteryzuje się większymi zdolnościami pianotwórczymi w porównaniu z ROKAnolem UD5. Ponadto ROKAnol UD7 ze względu na niejonowy charakter doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi niejonowymi, kationowymi oraz anionowymi związkami powierzchniowo aktywnymi.

ROKanol UD7 cechują doskonałe właściwości zwilżające oraz emulgujące. Dzięki temu doskonale sprawdzi się jako składnik wszelkiego typu formulacji czyszczących. Mowa tu zarówno o środkach stosowanych w gospodarstwie domowym, jak również o produktach przeznaczonych do zastosowań przemysłowych i instytucjonalnych. W połączeniu z ROKAnolami UD3 i UD5 wykazuje synergizm w działaniu czyszczącym.

Jego doskonała zwilżalność  w stosunku do bawełny pozwala na zastosowanie go w procesach bielenia włókien. ROKAnol UD7 zdecydowanie poprawia efektywność tego procesu, a dodatkowo zwiększa chłonność barwnika do struktury materiału włókienniczego podczas kolejnego procesu, tj. barwienia. Dzięki swoim właściwościom produkt jest stosowany w przemyśle tekstylnym jako składnik formulacji do bielenia bawełny. Ponadto, stosowany być może również w przemyśle farb i lakierów.

ROKAnol UD7 jest całkowicie biodegradowalnym produktem i spełnia kryteria dyrektywy o detergentach.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

 • doskonały środek zwilżający,
 • bardzo dobry emulgator,
 • współdziała z niejonowymi, anionowymi i kationowymi składnikami formulacji,
 • poprawia chłonność barwnika w bawełnie podczas bielenia,
 • dobrze rozpuszcza się w wodzie,
 • łatwo biodegradowalny.

Zastosowanie:

 • produkty do czyszczenia przemysłowego i instytucjonalnego,
 • włókiennictwo i tekstylia,
 • składnik formulacji do bielenia bawełny,
 • przemysł farb i lakierów,
 • detergenty przeznaczone do gospodarstw domowych.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Alkohol undecylowy, etoksylowany; polioksyetylenowy alkohol undecylowy; Eter undecylowy glikolu polietylenowego (Ukryj)

Tagi:

emulgator środek czyszczący alkoksylowany alkohol czyszczenie i mycie przemysłowe czyszczenie detergent włókiennictwo niejonowe surfaktanty niejon
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .