Nazwa chemiczna:

Alkohole, C11-Iso + 5 EO

Segment:

surfaktanty, niejonowe

Branże i aplikacje:

czyszczenie i mycie przemysłowe, detergenty, włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

emulgatory, środki czyszczące

Budowa:

alkoksylowane alkohole, etoksylowane alkohole

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

127036-24-2
INCI: Undeceth-5

Opis

ROKAnol UD5 to niejonowy surfaktant z grupy etoksylowanych alkoholi syntetycznych. Produkt współtworzy grupę surfaktantów, bazujących na alkoholu undecylenowym (C11). W temperaturze pokojowej produkt jest cieczą. Temperatura krzepnięcia wyrobu wynosi około 0°C.  W temperaturze 50°C produkt przyjmuje jasną barwę i wynosi max. 50 w skali Hazena. Produkt handlowy zawiera około 100% substancji aktywnej. Produkt wykazuje ograniczoną rozpuszczalność w wodzie, tworząc mętne roztwory.

ROKAnol UD5 wykazuje dobrą rozpuszczalność w niskich alkoholach alifatycznych. Na tle pozostałych ROKAnoli tej serii wyrób odznacza się wysokim punktem zmętnienia na poziomie temperatur 60÷65°C (dla roztworu butyldiglikolu) oraz stosunkowo niskimi właściwościami pianotwórczymi jak na produkt etoksylowany. Ponadto ROKAnol UD5 ze względu na niejonowy charakter doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi niejonowymi, kationowymi oraz anionowymi związkami powierzchniowo aktywnymi.

ROKAnol UD5 cechują doskonałe właściwości zwilżające oraz emulgujące. Dzięki temu wyrób sprawdzi się jako składnik wszelkiego typu formulacji czyszczących. Mowa tu zarówno o środkach stosowanych w gospodarstwie domowym, jak również o produktach przeznaczonych do zastosowań przemysłowych i instytucjonalnych.

W połączeniu z ROKAnolami UD3 i UD7 wykazuje synergizm w działaniu czyszczącym. Jego doskonała zwilżalność w stosunku do bawełny pozwala na zastosowanie go w procesach bielenia włókien. ROKAnol UD5 zdecydowanie poprawia efektywność tego procesu, a dodatkowo zwiększa chłonność barwnika do struktury materiału włókienniczego podczas kolejnego procesu, tj. barwienia. Dzięki swoim właściwościom produkt jest stosowany w przemyśle tekstylnym jako składnik formulacji do bielenia bawełny.

ROKAnol UD5 jest całkowicie biodegradowalnym produktem i spełnia kryteria dyrektywy o detergentach.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • doskonały środek zwilżający,
  • bardzo dobry emulgator,
  • współdziała z niejonowymi, anionowymi i kationowymi składnikami formulacji,
  • poprawia chłonność barwnika w bawełnie podczas bielenia,
  • łatwo biodegradowalny.

Zastosowanie:

  • produkty do czyszczenia przemysłowego instytucjonalnego,
  • włókiennictwo i tekstylia,
  • składnik formulacji do bielenia bawełny,
  • detergenty przeznaczone do gospodarstw domowych.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Alkohol undecylowy, etoksylowany; polioksyetylenowy alkohol undecylowy; Eter undecylowy glikolu polietylenowego (Ukryj)

Tagi:

emulgator środek czyszczący alkoksylowany alkohol czyszczenie i mycie przemysłowe czyszczenie detergent włókiennictwo niejonowe surfaktanty niejon
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .