Nazwa chemiczna:

Alkohole, C11-Iso + 3 EO

Segment:

surfaktanty, niejonowe

Branże i aplikacje:

czyszczenie i mycie przemysłowe, detergenty, włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

emulgatory, środki czyszczące

Budowa:

alkoksylowane alkohole, etoksylowane alkohole

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

127036-24-2
INCI: Undeceth-3

Opis

ROKAnol UD3 to niejonowy surfaktant z grupy etoksylowanych alkoholi syntetycznych. Produkt współtworzy grupę surfaktantów, bazujących na alkoholu undecylenowym (C11). W temperaturze pokojowej ma postać cieczy. W temperaturze około -14°C ulega krzepnięciu, natomiast przy 50°C wykazuje jasną barwę, tj. maks. 50 w skali Hazena.  Produkt zawiera około 100% substancji aktywnej. Za sprawą ograniczonej rozpuszczalności w wodzie, tworzy w połączeniu z nią mętne roztwory.

ROKAnol UD3 wykazuje dobrą rozpuszczalność w niskich alkoholach alifatycznych. Na tle pozostałych Rokanoli tej serii, wyrób odznacza się niskim punktem zmętnienia na poziomie temperatur 43÷48°C (dla roztworu butyldiglikolu). Ponadto ROKAnol UD3 ze względu na niejonowy charakter doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi niejonowymi, kationowymi oraz anionowymi związkami powierzchniowo aktywnymi.

ROKanol UD3 charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami emulgującymi, dyspergującymi oraz dobrymi właściwościami zwilżającymi. Dzięki temu doskonale sprawdzi się jako składnik wszelkiego typu formulacji czyszczących. Mowa tu zarówno o środkach stosowanych w gospodarstwie domowym, jak również o produktach przeznaczonych do zastosowań przemysłowych i instytucjonalnych. Jego dobra zwilżalność  w stosunku do bawełny pozwala na zastosowanie go jako kosuraktanta w procesach bielenia włókien. ROKAnol UD3 zdecydowanie poprawia efektywność tego procesu, a dodatkowo zwiększa chłonność barwnika do struktury materiału włókienniczego podczas kolejnego procesu, tj. barwienia. Dzięki swoim właściwościom produkt jest stosowany w przemyśle tekstylnym jako składnik formulacji do bielenia bawełny.

ROKAnol UD3 jest całkowicie biodegradowalnym produktem i spełnia kryteria dyrektywy o detergentach.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • bardzo dobry emulgator i dyspergator,
  • dobry zwilżacz,
  • możliwość użycia z niejonowymi, anionowymi i kationowymi składnikami formulacji,
  • doskonałe właściwości detergencyjne,
  • jako kosurfaktant poprawia chłonność barwnika w bawełnie podczas bielenia,
  • łatwo biodegradowalny.

Zastosowanie:

  • produkty do czyszczenia przemysłowego instytucjonalnego,
  • włókiennictwo i tekstylia,
  • składnik formulacji do bielenia bawełny,
  • detergenty przeznaczone do gospodarstw domowych.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Alkohol undecylowy, etoksylowany; Polioksyetylenowy alkohol undecylowy; Eter undecylowy glikolu polietylenowego (Ukryj)

Tagi:

emulgator środek czyszczący alkoksylowany alkohol czyszczenie i mycie przemysłowe czyszczenie detergent włókiennictwo niejonowe surfaktanty niejon
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .