Nazwa chemiczna:

Mieszanina niejonowych związków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

środki czyszczące, środki niskopienne, środki odtłuszczające, środki piorące

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol PSWN to niejonowy, niskopienny środek pomocniczy stosowany do obróbki surowców i wyrobów w przemyśle włókienniczym. Charakteryzuje się właściwościami piorącymi, odtłuszczającymi, a także emulgującymi, dyspergującymi oraz zwilżającymi. Produkt ma postać klarownej lub lekko mętnej, żółtej, oleistej cieczy. Koncentracja produktu wynosi około 98%.

Roksol PSWN bardzo dobrze rozpuszcza się nawet w zimnej wodzie, przez co bez problemów zostaje usunięty z kąpieli pralniczej w procesach obróbki materiałów włókienniczych. Ten niejonowy produkt w znacznym stopniu obniża napięcie powierzchniowe wody. Własność ta w połączeniu z dobrą zwilżalnością umożliwia penetrację środków powierzchnio czynnych w głąb obrabianych surowców włókienniczych, co korzystnie wpływa na poprawę skuteczności działania wyrobu.

Obecność Roksolu PSWN w procesach barwienia i drukowania ułatwia penetrację czynników barwiących w głąb surowca włókienniczego. Pozwala to uzyskać lepsze wybarwienie i poprawić efekty kolorystyczne. Zbliżone działanie wykazuje w kąpielach bielących i masach apreterskich.

Roksol PSWN jest odporny na twardą wodę. Przez swój charakter jonowy może być stosowany wraz z innymi preparatami niezależnie od ich jonowości. Roztwory wodne Roksolu PSWN tworzą niską pianę, dlatego użycie go do wielu procesów technologicznych prowadzonych na różnego typu aparatach nie powoduje zakłóceń w ich pracy.

Dzięki swoim właściwościom Roksol PSWN ma szerokie spektrum zastosowań w przemyśle włókienniczym. Stosuje się go przede wszystkim do prania wstępnego i międzyoperacyjnego. Używając go do prania włókien luźnych, przędzy, czy wyrobów przed barwieniem, uzyskuje się wymagane efekty usuwania tłuszczów naturalnych, natłustek, klejonek, a także tłustych zaplamień powstałych w trakcie wstępnej obróbki. Podczas procesów prania Roksol PSWN usuwa niezwiązane barwniki, osadzone składniki kąpieli barwiącej, czy też zagęstniki farb drukarskich. Dzięki właściwościom niskopiennym oraz zwilżającym produkt znajduje zastosowanie również jako składnik kąpieli bielących, barwiących, past drukarskich i kąpieli apreterskich.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • właściwości penetrujące,
  • bardzo dobra zwilżalność wyrobów włókienniczych,
  • wysoka detergencja,
  • wyjątkowe właściwości emulgujące, dyspergujące,
  • poprawia efektywność barwienia,
  • odporność na twardą wodę,
  • rozpuszczalność w zimnej wodzie,
  • tworzenie niskich pian.

Zastosowanie:

  • włókiennictwo.

Tagi:

włókiennictwo środek Piorący środek Odtłuszczający
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .