Nazwa chemiczna:

Produkty reakcji kwasów tłuszczowych z bezwodnikiem maleinowym

Segment:

chloroalkalia, surowce i półprodukty

Branże i aplikacje:

garbarstwo, przemysł metalurgiczny, obróbka, surowce i półprodukty chemiczne, środki smarowe i płyny funkcyjne, ciecze obróbcze do metali

Funkcja:

surowce i półprodukty chemiczne

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

97675-80-4

Opis

Addukt kwasu oleinowego jest produktem reakcji addycji oraz przegrupowania wiązań podwójnych kwasu oleinowego i bezwodnika maleinowego. Produkt charakteryzuje się formą skoncentrowaną o wysokiej zawartości substancji czynnej wynoszącej 99%. Ze względu na swoją hydrofobowość produkt nie rozpuszcza się w wodzie, jest jednak rozpuszczalny w rozpuszczalnikach organicznych, takich jak metanol, chloroform i aceton.

Addukt kwasu oleinowego stanowi komponent emulsji stosowanych w galwanotechnice. Wyrób może być również stosowany w produkcji anionowych środków powierzchniowo czynnych poprzez reakcję zobojętnienia grup kwasowych oraz przyłączenie związków o charakterze amin lub alkoholi.

Produkt może stanowić substrat do syntezy inhibitorów korozji, komponentów klejonek do papieru oraz lubrykantów stosowanych jako płyny chłodzące przy obróbce metalu, które wykazują właściwości przeciwzużyciowe oraz zapobiegające rdzewieniu. Po modyfikacjach Addukt kwasu oleinowego znajduje zastosowanie także w przemyśle garbarskim.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • wysoka zawartość substancji czynnej,
  • możliwość dalszej modyfikacji chemicznej.

Zastosowanie:

  • galwanotechnika,
  • przemysł garbarski,
  • obróbka metalu.

Tagi:

emulsja galwanotechnika surfaktanty surowce
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .