Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

farby i lakiery

Funkcja:

emulgatory, środki zwilżające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

EXOdis PC950 jest mieszaniną niejonowych surfaktantów powierzchniowo czynnych przeznaczoną do zastosowania w produkcji farb i past pigmentowych. Występuje w postaci klarownej cieczy o barwie żółtej. Produkt handlowy dostępny jest w formie roztworu wodnego o stężeniu 90%.

EXOdis PC950 wyróżnia się właściwościami dyspergującymi i zwilżającymi. Rekomendowany jest do wodnych koncentratów pigmentowych na bazie pigmentów organicznych. Ponadto sprawdza się w roli pomocniczego środka dyspergująco-zwilżającego w procesie wytwarzania farby. Poprzez zastosowanie EXOdis PC950 w formulacji istnieje możliwość wpływania na polepszenie kompatybilności pigmentów w farbie. Produkt ten wyróżnia się dużym stopniem koneksji wobec pigmentów organicznych. To przekłada się na znaczne obniżenie lepkości i bardzo dobrą stabilizację koncentratów pigmentowych.

Bardzo dobre efekty uzyskuje się już przy aplikacji w ilości 5-15% w zależności od typu użytego pigmentu. EXOdis PC950 charakteryzuje się również działaniem kompatybilizującym wobec pigmentów w wyrobach farbiarskich przy aplikacji w przedziale 0,1-1%.

Wyrób ten nie zawiera  lotnych związków organicznych (LZO) oraz etoksylowanych alkilofenoli. Dodatkowo EXOdis PC950 wykazuje zgodność z powszechnie używanymi dyspersjami i środkami reologicznymi.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • wykazuje doskonałe właściwości dyspergujące i zwilżające,
  • rekomendowany do wodnych koncentratów pigmentowych na bazie pigmentów organicznych,
  • działanie kompatybilizujące wobec pigmentów w wyrobach farbiarskich,
  • charakteryzuje się dużym stopniem koneksji wobec pigmentów organicznych, co przyczynia się na znaczące obniżenie lepkości i doskonałą stabilność koncentratów pigmentowych,
  • zgodność z powszechnie używanymi dyspersjami i środkami reologicznymi,
  • nie zawiera LZO i etoksylowanych alkilofenoli,
  • tożsamy z powszechnie stosowanymi dyspersjami i modyfikatorami reologii.

Zastosowanie:

  • farby i lakiery,
  • wodne koncentraty pigmentów organicznych,
  • farby dekoracyjne do wnętrz i na zewnątrz.

Tagi:

emulgator środek zwilżający farby i lakiery
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt ekologicznyNowość


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .