Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

agrochemikalia, środki ochrony roślin i nawozy

Funkcja:

emulgatory

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

EXOemul A3 to mieszanina anionowych i niejonowych związków powierzchniowo-czynnych o właściwościach emulgujących. Produkt ma postać żółtej, lepkiej cieczy, bardzo dobrze rozpuszczalnej w wodzie. Podczas przechowywania może mętnieć, jednak zjawisko to zanika po podgrzaniu. Temperatura krzepnięcia produktu wynosi ok. +8°C.

Produkt wykazuje bardzo dużą skuteczność emulgowania i zapewnia wysoki poziom stabilności emulsji wodnych, dlatego znajduje zastosowanie w środkach agrochemicznych, głównie w płynnych formulacjach herbicydowych typu EC i EW. W tego typu formulacjach produkt umożliwia mieszanie się składników oraz zapobiega ich rozwarstwianiu się.

Mieszanina ta polecana jest jako dodatek do preparatów herbicydowych na bazie substancji aktywnych, takich jak: kletodym, tebukonazol, ester 2,4-D, MCPA, dikamba, fenmedifam/desmedifam, propikonazol/cyprokonazol. Dodatkowo EXOemul A3 może być również stosowany przy produkcji insektycydów z grupy fosforoorganicznych. Szczególnie zaleca się stosowanie tego wyrobu, gdy substancje aktywne mają tendencję do hydrolizowania przy długim okresie przechowywania.

EXOemul A3 jest kompozycją wysokiej klasy surfaktantów, które ulegają biodegradacji. Produkt nie zawiera również nonylofenolu i ten zbiór cech sprawia, że EXOemul A3 jest bezpieczny dla środowiska wodnego.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • wykazuje wysoką skuteczność emulgowania i zapewnia stabilność emulsji w płynnych formulacjach pestycydowych typu EC i EW,
  • bardzo dobra rozpuszczalność w wodzie,
  • biodegradowalny,
  • nie zawiera nonylofenolu i jest bezpieczny dla środowiska wodnego.

Zastosowanie:

  • środki ochrony roślin.

Tagi:

emulgator środki ochrony roślin tebukonazol kletodym dikamba MCPA formulacje EC formulacje EW
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
ADRProdukt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .