Nazwa chemiczna:

Dyspersja kopolimeru styren-akrylonitryl w oksyalkilenowanym triolu

Segment:

poliuretany, poliole polieterowe

Branże i aplikacje:

przemysł meblarski, materace i poduszki, transport, izolacje akustyczne, kokpity, podsufitki i kierownice, siedziska, zagłówki, podłokietniki

Funkcja:

pianki elastyczne, pianki standardowe

Budowa:

alkoksylowane alkohole, poliole polieterowe, polimeryczne

Producent:

PCC Rokita SA Kompleks Polioli

Nr CAS:

57913-80-1

Opis

Rokopol® FS3615 jest dyspersją kopolimeru styren-akrylonitryl w oksyalkilenowanym triolu. Produkt występuje w postaci białej, nieprzezroczystej cieczy. Wyrób zawiera antyutleniacze (wyłączając BHT) i cechuje się wysoką czystością oraz niską emisją. Produkt  posiada liczbę hydroksylową w temperaturze 25°C w zakresie 37-43 mgKOH/g, a jego lepkość dynamiczna mieści się w zakresie 900-1400 mPas.

Rokopol® FS3615 może być wykorzystywany do produkcji wysokoelastycznych pian poliuretanowych systemem typu ciągłego (slabstock) lub produkcji periodycznej (batch). Przy wykorzystaniu poliolu FS3615, reaktywnych polioli polimerycznych oraz odpowiednio dobranych dodatków (katalizatorów, silikonów, środków spieniających) możliwe jest wyprodukowanie bloków utwardzonej piany elastycznej o przekroju prostokątnym i wysokości do 130 cm. Dzięki swoim doskonałym parametrom produkt może być szeroko stosowany w branży meblarskiej do produkcji materaców oraz mebli wymagających piany o podwyższonej twardości, a także w branży automotive.

Główne zalety aplikacyjne Rokopolu® FS3615:

 • możliwość produkcji pian o gęstościach od 16 do 80 kg/m3 przy przedziałach twardości od 3 – 8kPa i elastyczności do 35%,
 • zastosowanie produktu pozwala na wyprodukowanie piany o wytrzymałości na rozerwanie powyżej 50 kPa i wydłużeniu względnym przy zerwaniu do 70%,
 • produkt może być stosowany wraz z innymi poliolami polimerycznymi w celu optymizacji takich cech jak twardość piany, otwartość oraz wydłużenie względne przy zerwaniu.

Najczęściej spotykane aplikacje Rokopolu® FS3615:

 • produkcja pian elastycznych o podwyższonej twardości,
 • poliol używany w branży meblarskiej do produkcji materacy i poduszek,
 • wyrób stosowany w produkcji izolacji akustycznych,
 • wykorzystanie w branży automotive do produkcji kokpitów, podsufitek, siedzisk, zagłówków.

Produkty wytwarzane na bazie Rokopolu® FS3615 charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Dzięki dopracowanemu procesowi produkcji, wyrób odznacza się bardzo dobrymi parametrami oraz szerokim wachlarzem możliwych zastosowań.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

 • wysoka czystość oraz niska emisja;
 • możliwość otrzymywania pian elastycznych o  bardzo dobrych parametrach elastyczności i twardości;
 • zastosowanie produktu w branży meblarskiej;
 • bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i elastyczność;
 • wykorzystanie w branży automotive do produkcji kokpitów, zagłówków, siedzeń;

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
dyspersja kopolimeru styren-akrylonitryl w reaktywnym poliolu polieterowym (Ukryj)

Tagi:

pianki elastyczne meblarstwo materace poduszki poliol polieterowy polimeryczny poliol pianki blokowe pianki uniepalnione
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .