Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

agrochemikalia, środki ochrony roślin i nawozy

Funkcja:

emulgatory

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

EXOemul OM3LSP to mieszanina związków powierzchniowo czynnych o właściwościach emulgujących oraz świetnej rozpuszczalności w olejach roślinnych i mineralnych. Mieszanina emulguje produkty na bazie oleju parafinowego (SN100, SN150, SAE 10/95), oleju naftenowego oraz rzepakowego. EXOemul OM3LSP ma postać cieczy z tendencją do opalizacji i barwie od żółtej do ciemno żółtej.

Temperatura krzepnięcia tej mieszaniny wynosi ok. -12°C, co ułatwia użycie tego produktu w preparatach agrochemicznych. Dodatkowo wyrób nie sprawia trudności podczas transportu i magazynowania. Ta właściwość pozwala również w pełni wykorzystać zdolności aplikacyjne produktu.

Stosowanie EXOemulu OM3LSP prowadzi do zmniejszenia napięcia międzyfazowego, przez co umożliwia rozproszenie fazy olejowej w fazie wodnej. Produkt poprawia także kompatybilność innych składników w fazie wodnej. Ponadto ułatwia dyspersję fazy olejowej po dodaniu wody. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, wyrób powoduje elektrostatyczną i steryczną stabilizację, zapobiegając koalescencji lub flokulacji.

EXOemul OM3LSP jest bezpieczny dla środowiska wodnego, łatwo biodegradowalny i co ważne – nie zawiera nonylofenolu. Szczególnie dobrze sprawdza się w zastosowaniach agrochemicznych jako emulgator przy wytwarzaniu adjuwantów (tank mix) bazujących na olejach mineralnych i ich pochodnych oraz w branży metalworking jako emulgator do bazy parafinowej, naftenowej i roślinnej.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

 • świetna rozpuszczalność w olejach roślinnych i mineralnych,
 • niska temperatura krzepnięcia, co umożliwia pełne wykorzystanie właściwości aplikacyjnych produktu,
 • umożliwia rozproszenie fazy olejowej w fazie wodnej,
 • poprawia kompatybilność innych składników w fazie wodnej,
 • ułatwia dyspersję fazy olejowej po dodaniu wody,
 • powoduje elektrostatyczną i sterczyną stabilizację zapobiegając koalescencji lub flokulacji,
 • bezpieczny dla środowiska wodnego,
 • łatwo biodegradowalny,
 • nie zawiera nonylofenolu.

Zastosowanie:

 • środki ochrony roślin,
 • obróbka metali.

Tagi:

emulgator środki ochrony roślin
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .