Nazwa chemiczna:

Kopolimer blokowy tlenku etylenu i tlenku propylenu

Segment:

produkty specjalistyczne, dodatki specjalistyczne, surfaktanty, niejonowe

Branże i aplikacje:

agrochemikalia, środki ochrony roślin i nawozy, czyszczenie i mycie przemysłowe, detergenty, farby i lakiery, opakowania, przemysł budowlany, dodatki do betonu i zapraw, wiercenie i tunelowanie, przemysł metalurgiczny, obróbka, przemysł paliwowy, przemysł spożywczy, dodatki do opakowań spożywczych, przemysł wydobywczy, wydobycie ropy i gazu, środki smarowe i płyny funkcyjne, oleje i płyny hydrauliczne, włókiennictwo i tekstylia, wydobycie i produkcja ropy i gazu

Funkcja:

demulgatory, dyspergatory, emulgatory, środki niskopienne

Budowa:

kopolimery blokowe EO/PO

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

9003-11-6

Opis

ROKAmer 2950 należy do grupy niejonowych surfaktantów typu kopolimerów blokowych tlenku etylenu i tlenku propylenu (ROKAmerów). Produkt jest wysokocząsteczkowym polimerem o specyficznej, dwufunkcyjnej budowie, co oznacza, że posiada dwie grupy hydrofilowe. Cecha ta wyróżnia grupę ROKAmerów na tle innych surfaktantów niejonowych i determinuje ich właściwości. ROKAmer 2950 zalicza się do produktów o właściwościach nisko- i antypiennych, co stanowi ich podstawową cechę. Dedykowany jest do detergentów profesjonalnych, służących do mycia instytucjonalnego i przemysłowego, a także do niektórych procesów przemysłowych.

Produkt ma postać cieczy lub lejnej pasty o barwie jasnożółtej. Jego temperatura krzepnięcia wynosi poniżej 15°C, a zawartości substancji aktywnej około 100%. Rozcieńczone roztwory wodne produktu stają się mętne w zakresie temperatur 54-60°C. ROKAmer 2950 jest wyrobem o wysokiej hydrofilowości oraz dobrych właściwościach odtłuszczających i zwilżających twarde powierzchnie. To sprawia, że wykorzystywany jest między innymi jako składnik profesjonalnych środków do zmywarek, formulacji do przemysłowego mycia butelek i preparatów do odtłuszczania metali.

ROKAmer 2950 znajduje zastosowanie w systemach Clean in Place, np. jako składnik formulacji myjących w browarach. Dzięki właściwościom antypiennym osiąganym już w niskiej temperaturze, powoduje obniżenie pienienia kąpieli myjących, także w obecności białek lub skrobi. ROKAmer 2950 jest produktem odpornym na twardą wodę, dedykowanym do formulacji neutralnych lub lekko alkalicznych. Cechy te sprawiają, że produkt stosowany jest na szeroką skalę w myciu przemysłowym i instytucjonalnym.

Jego właściwości antypienne wykorzystywane są w przemyśle papierniczym, spożywczym, a także w wszelkich procesach produkcyjnych, gdzie pojawia się problem pienienia wód technologicznych lub  ścieków. Dzięki swoim właściwościom produkt obniża napięcie powierzchniowe pomiędzy cieczą a powietrzem, a jednocześnie poprawia „drenaż” piany, powodując w efekcie jej redukcję.

ROKAmer 2950 nie zawiera silikonu, nie jest klasyfikowany jako substancja niebezpieczna, jest podatny na biodegradację tlenową. Jest zgodny z regulacjami dopuszczającymi wyrób do niebezpośredniego kontaktu z żywnością. Produkt posiada certyfikat koszerności. Amerykańska Organizacja FDA (Food and Drug Administration) dopuszcza zastosowanie tego produktu i jego pochodnych jako antypieniacza w warunkach opisanych w następujących sekcjach FDA:

 • 173.340
 • 175.105
 • 176.170
 • 176.210
 • 177.1680
 • 177.1200
 • 178.1010
 • 178.3400
 • 178.3570

Należy pamiętać, że produkt może być stosowany zgodnie z podanymi przez organizację definicjami, nie przekraczając maksymalnej dozwolonej dawki.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

 • właściwości antypienne,
 • rozpuszczalność w ziemnej wodzie,
 • niska temperatura krzepnięcia,
 • produkt niesklasyfikowany jako niebezpieczny,
 • dopuszczenie produktu do kontaktu z żywnością.

Zastosowanie:

 • przemysł papierniczy,
 • przemysł spożywczy,
 • obróbka wód procesowych,
 • czyszczenie i mycie przemysłowe,
 • detergenty do zmywarek.

Tagi:

emulgator środek dyspergujący dyspergator środek niskopienny kopolimer blokowy EO/PO kopolimer blokowy polimeryzacja emulsyjna przemysł budowlany przemysł wiertniczy czyszczenie i mycie przemysłowe czyszczenie obróbka metalu olej hydrauliczny płyn hydrauliczny detergent środki ochrony roślin włókiennictwo niejonowe surfaktanty niejon FDA kontakt z żywnością
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Zakupy detaliczne: Kup teraz na
FDAProdukt bezpiecznyProdukt uniwersalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .