Nazwa chemiczna:

Polioksyalkilenotriol na bazie gliceryny

Segment:

poliuretany, poliole polieterowe

Branże i aplikacje:

CASE, elastomery, kleje i spoiwa, powłoki, uszczelniacze, przemysł budowlany, izolacja przewodów i kabli, izolacja rurociągów, piany montażowe typu OCF

Funkcja:

CASE, elastomery, kleje, powłoki, uszczelniacze poliuretanowe, pianki sztywne, blokowe, jednokomponentowe OCF

Budowa:

alkoksylowane alkohole, poliole polieterowe, triole

Producent:

PCC Rokita SA Kompleks Polioli

Nr CAS:

25791-96-2

Opis

Rokopol® G700 jest poliolem polieterowym (polioksyalkilenotriolem) na bazie gliceryny występującym w postaci jednorodnej, klarownej cieczy. Wyrób zawiera antyutleniacze (wyłączając BHT) i cechuje się niską zawartością sodu i potasu. Produkt  posiada liczbę hydroksylową w temperaturze 25°C w zakresie 225-250 mgKOH/g i charakteryzuje się lepkością dynamiczną 220-270 mPas.

Rokopol® G700 wykorzystywany jest jako bazowy surowiec do produkcji pian jednokomponentowych (OCF), pian montażowych oraz pianoklejów. Jako dodatek w formulacji pianki jednokomponentowej będzie powodował zwiększenie sztywności piany i delikatne zwiększenie lepkości prepolimeru. Przy wykorzystaniu Rokopolu® G700 oraz innych polioli polieterycznych oraz odpowiednio dobranych dodatków (katalizatorów, silikonów, środków spieniających) możliwe jest wyprodukowanie piany jednokomponentowej o bardzo dobrych właściwościach. Wyrób znajduje również zastosowanie w produkcji pian sztywnych. Dzięki swoim bogatym właściwościom produkt jest szeroko stosowany w branży budowlanej.

Główne zalety aplikacyjne Rokopolu® G700:

 • możliwość produkcji pian jednokomponentowych odznaczających się gęstością w zakresie 10-30 kg/m3 oraz twardością w przedziale 10-45 kPa,
 • zastosowanie produktu pozwala na uzyskanie bardzo dobrej stabilności wymiarowej (skurcz poniżej 5%),
 • bardzo dobry transport wilgoci w pianie i skrócenie czasu cięcia piany do 25 minut dzięki małej masie cząsteczkowej,
 • niska zawartość sodu i potasu pozwalają na uzyskanie długiego czasu użytkowania (do 24 miesięcy) oraz ograniczoną tendencję do żółknięcia, co pozwala na jego dłuższe przechowywanie.

Najczęściej spotykane aplikacje Rokopolu® G700:

 • produkt przeznaczony do produkcji pian stosowanych o każdej porze roku,
 • stosowany w branży budowlanej do produkcji pian montażowych do okien, drzwi, przepustów, kręgów,
 • wyrób używany jako pianoklej do styropianów oraz parapetów,
 • poliol wykorzystywany do produkcji klejów i uszczelniaczy poliuretanowych.

Produkty wytwarzane na bazie Rokopolu® G700 charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Dzięki dopracowanemu procesowi produkcji, wyrób odznacza się bardzo dobrymi parametrami oraz szerokim wachlarzem zastosowań.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

 • możliwość produkcji pian jednokomponentowych, odznaczających się gęstością w zakresie 10-30 kg/m3 oraz twardością w przedziale 10-45 kPa;
 • zastosowanie produktu pozwala na uzyskanie bardzo dobrej stabilności wymiarowej (skurcz poniżej 5%);
 • niska zawartość sodu i potasu pozwala na uzyskanie długiego czasu użytkowania (do 24 miesięcy) oraz ograniczenie tendencji do żółknięcia, co umożliwia jego dłuższe przechowywanie;
 • poliol wykorzystywany w branży budowlanej do produkcji klejów i uszczelniaczy poliuretanowych;
 • stosowany w branży budowlanej do produkcji całorocznych pian montażowych do okien, drzwi, przepustów, kręgów;

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
triol polioksyalkilenowy na bazie gliceryny; propoksylowany glicerol; propoksylowana gliceryna; glicerol; propanotriol; propano-1,2,3-triol; (Ukryj)

Tagi:

poliol polieterowy pianki sztywne przemysł budowlany poliol do pianek montażowych CASE izolacje
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .