Nazwa chemiczna:

Recepturowa mieszanina polialkoholi i izocyjanianów

Segment:

poliuretany, systemy poliuretanowe

Branże i aplikacje:

przemysł meblarski, materace i poduszki, sport i rekreacja, akcesoria rowerowe, transport, siedziska, zagłówki, podłokietniki

Funkcja:

pianki elastyczne, pianki wysokoodbojne (HR)

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Prodex Sp. z o.o.

Nr CAS:

-

Opis

EKOPROFLEX E20-50 to dwuskładnikowy system poliuretanowy (PU lub PUR), który jest stosowany do produkcji pianki elastycznej, formowej. Wyróżnia się podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi. System ten w formie spienionej może być wykorzystywany do wyrobu elementów siedzisk o gęstościach w zakresie od 80 do 120 kg/m3.

System EKOPROFLEX E20-50 składa się z dwóch komponentów – składnika A o nazwie EKOPROFLEX E20-50 oraz składnika B o nazwie EKOPROMER I30. Pierwszy ze składników jest recepturową mieszaniną poliolową w postaci oleistej cieczy w kolorze białym. Natomiast drugi z nich jest mieszaniną aromatycznych poliizocyjanianów (głównie diizocyjanianu difenylometanu), również w postaci cieczy o barwie miodowo-brunatnej barwie. Oba składniki systemu mimo wysokiej lepkości nie zawierają zawiesin.

System EKOPROFLEX E20-50 jest na tyle uniwersalny, że może być przetwarzany zarówno przez nisko-, jak i wysokociśnieniowe maszyny spieniające. Kluczowy w procesie przetwarzania jest fakt, że pełne własności mechaniczne otrzymana pianka elastyczna formowa uzyskuje po sezonowaniu trwającym około 24 godziny.

Istotną zaletą systemu EKOPROFLEX E20-50 jest to, że w nie zawiera on środków spieniających, które w znacznym stopniu zubożają warstwę ozonową. Jest to zgodne z przepisami Unii Europejskiej o obrocie i stosowaniu substancji kontrolowanych według rozporządzenia (WE) nr 1005/2009 z dnia 16 września 2009 roku. Dodatkowo produkt posiada Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny (PZH), który zapewnia, że otrzymany z systemu wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko naturalne.

Główne zalety aplikacyjne produktu:

 • stosunkowo szybka i wydajna produkcja wyrobów na bazie pianki elastycznej wytrzymałych na ewentualne uszkodzenia mechaniczne,
 • produkcja wyrobów na bazie pianki elastycznej formowej przy użyciu maszyn nisko- oraz wysokociśnieniowych,
 • produkcja wyrobów z pianki elastycznej dla różnych gałęzi przemysłu,
 • produkcja pianki elastycznej dostosowana do indywidualnych wymagań producenta,
 • możliwość produkowania elementów siedzisk na bazie materiału poliuretanowego o gęstościach w zakresie od 80 do 120 kg/m3.

Właściwości spienionego systemu EKOPROFLEX E20-50:

 • czas startu: 15 ± 3 s,
 • czas żelowania: 60 ± 5 s,
 • czas suchego lica: 80 ± 8 s,
 • gęstość pozorna: 50 ± 3 kg/m3,
 • optymalna temperatura formy: 40 – 50°C.
Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

 • przemysł meblarski: produkcja elementów siedzisk, poduszek, materacy
 • sport i rekreacja: produkcja elementów siedzisk, zagłówków, podłokietników, akcesoriów m.in. rowerowych
 • rehabilitacja: produkcja elementów siedzisk

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Poliuretan; System poliuretanowy; PU; PUR (Ukryj)

Tagi:

elastyczna pianka formowa system poliuretanowy siedziska siodełka rowerowe ekoproflex
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Atest PZH (Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH)Niska emisja lotnych zwiazkow organicznychProdukt uniwersalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .