Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

środki antyelektrostatyczne, środki czyszczące

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Rostat A jest preparatem o bardzo dobrych właściwościach antyelektrostatycznych, poślizgowych i zmiękczających. Produkowany jest w postaci cieczy o barwie żółtej do jasnobrązowej. Rostat A jest  bardzo skutecznym produktem przeznaczonym do wszystkich rodzajów surowców i wyrobów włókienniczych, zwłaszcza syntetycznych. Produkt doskonale sprawdza się wobec surowców i wyrobów będących w stanie naturalnym, jak również po procesie barwienia czy drukowania. Nie ma negatywnego wpływu na zmiany w odcieniach barw, może nawet powodować ich ożywienie.

Rostat A w procesie wstępnej obróbki surowców włókienniczych ułatwia ich kształtowanie poprzez prawie całkowite wyeliminowanie zjawiska elektryczności statycznej, a także poprzez zmiękczenie i nadanie im dobrych właściwości poślizgowych.  Z jego zastosowaniem uzyskuje się przyjemny i miękki chwyt wyrobu przy wykańczaniu finalnym.

Rostat A miesza się z wodą w każdym stosunku, dając stabilne roztwory. Jednocześnie produkt generuje niestabilną pianę. W temperaturze poniżej 15°C wzrasta jego lepkość, a poniżej 2°C przechodzi w postać pasty. Ponadto Rostat A znajduje zastosowanie jako składnik mieszanek z innymi preparatami o anionowym i niejonowym charakterze, wykazując synergistyczne działanie.

Produkt sprawdza się w procesach wstępnej preparacji surowców włókienniczych jako dodatek do klejonek przy klejeniu osnów, preparowania surowców po barwieniu oraz finalnego wykończania tkanin i dzianin. Co ważne Rostat A nie wymaga specjalnego przygotowania przed użyciem, co wpływa na łatwość jego użytkowania w procesach przemysłowych.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • może być stosowany jako samodzielny środek antyelektrostatyczny, zmiękczający i poślizgowy, szczególnie wobec surowców syntetycznych i ich mieszanek,
  • sprawdza się w użyciu wobec surowców i wyrobów będących w stanie naturalnym, jak również po procesie barwienia czy drukowania,
  • brak ujemnego wpływu na zmiany w odcieniach barw,
  • tworzy mieszaninę w każdym stosunku, dając stabilne roztwory i wykazując niską trwałość piany,
  • znajduje zastosowanie jako składnik mieszanek z innymi preparatami anionowymi i niejonowymi o różnym przeznaczeniu,
  • nie wymaga specjalnego przygotowania przed użyciem.

Zastosowanie:

  • włókiennictwo (barwiarstwo).

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Wodny roztwór kopolimeru blokowego tlenku etylenu i propylenu, soli estru fosforowego oksyalkilowanego alkilofenolu i poliglikolu etylenowego (Ukryj)

Tagi:

pranie czyszczenie środek Antyelektrostatyczny środek Poślizgowy środek Zmiękczający tkaniny włókiennictwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .