Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

środki antyelektrostatyczne, środki czyszczące, środki zmiękczające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol AT2 jest to środek pomocniczy o właściwościach zmiękczających i antyelektrostatycznych stosowany w przemyśle włókienniczym. Produkowany jest w postaci pasty o barwie od beżowej do żółtej. Roksol AT2 wykorzystywany jest do preparowania luźnych włókien, tkanin i dzianin z włókien chemicznych, naturalnych oraz ich mieszanek. Jego antyelektrostatyczne działanie charakteryzuje się zwiększeniem przewodnictwa elektrycznego włókien oraz zapobieganiu ich elektryzowania. Dzięki temu dalsza obróbka włókien jest bardziej efektywna.

Użycie Roksolu AT2 sprawia, że wyroby włókiennicze uzyskują miękki i przyjemny chwyt. Właściwości antyelektrostatyczne i zmiękczające powodują, że Roksol AT2 wykorzystywany jest jako preparacja poślizgowa dla luźnych włókien oraz do preparowania tkanin i dzianin z włókien poliestrowych, poliamidowych, poliakrylonitrylowych, wełnianych, bawełnianych, wiskozowych, lnianych, a także ich wzajemnych mieszanek.

Aplikacja produktu na tkaninach i dzianinach ułatwia procesy drapania, rozcinania na rozcinarkach, suszenia, termostabilizacji, kalandrowania, prasowania i konfekcjonowania. Dzieje się to dzięki pozbawieniu (szczególnie włókien chemicznych) ładunków elektrycznych i zmniejszeniu odporności powierzchniowej oraz skrośnej, a także nadaniu wyrobom z czystych włókien chemicznych, naturalnych i mieszanych odpowiednio miękkiego chwytu.

Należy dodać, że wodne dyspersje Roksolu AT2 nie wykazują zdolności pianotwórczych, zwilżających i piorących. Tym samym nanoszenie preparacji odbywa się bez zakłóceń, a wyrobom uprzednio barwionym czy drukowanym nie zmienia się odcień i trwałości wybarwień. Użycie Roksolu AT2 wobec tkanin bawełnianych i wiskozowych po bieleniu wpływa na ich ożywienie i zmiękczenie, poprawia także chwyt i żywość barwy tych tkanin, barwionych zwłaszcza na kolory ciemne. Zdolności Roksolu AT2 jako składnika kąpieli apreterskich, powodują zmiękczenie i poprawę chwytu włókien.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • wykazuje właściwości zmiękczające i antyelektrostatyczne,
  • poprawia efektywność procesów obróbki włókien,
  • użycie tego produktu powoduje miękkość i przyjemny chwyt dla wyrobów włókienniczych,
  • ułatwia procesy drapania, rozcinania na rozcinarkach, suszenia, termostabilizacji, kalandrowania, prasowania i konfekcjonowania,
  • stosowany jako preparacja poślizgowa dla luźnych włókien oraz dzianin i tkanin z różnych włókien,
  • nie wykazuje zdolności pianotwórczych, zwilżających i piorących,
  • poprawia chwyt i żywość barwy tkanin, barwionych na ciemne kolory.

Zastosowanie:

  • włókiennictwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Wodny roztwór czwartorzędowego związku o charakterze kationowym z glikolem (Ukryj)

Tagi:

środek Zmiękczający czyszczenie środek Antyelektrostatyczny włókiennictwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .