Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie, środek do napełniania skór

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Rozin MC to żywicowy środek napełniający do miękkich skór garbowania chromowego. Produkt ma postać jednorodnej cieczy o barwie jasnobrązowej. Cechuje go niska temperatura krzepnięcia na poziomie około -27°C, co ułatwia transport, magazynowanie i aplikowanie w różnych warunkach. Do jego charakterystycznych własności należy zdolność nadawania gładkiego i ścisłego lica napełnianym skórom. Należy podkreślić, że cecha ta występuje nie tylko dla umiarkowanych temperatur kąpieli napełniających (40-45°C), lecz również dla temperatur wysokich (55-60°C). Umożliwia to stosowanie produktu we wszelkiego typu kompaktowych metodach napełniania skór chromowych.

Rozin MC posiada zdolność wypełniania części bocznych skóry oraz ułatwia otrzymywanie dobrego szlifu zarówno od strony mizdrowej, jak i licowej. Wykazuje umiarkowane działanie wybielające, co pozwala na stosowanie tego produktu obok syntanów wybielających do napełniania skór białych. Rozin MC dobrze współdziała z tradycyjnymi środkami dogarbowującymi, jak garbniki roślinne, syntetyczne oraz chromowe. Poprzez jego zastosowanie napełnione skóry stają się bardziej miękkie, niż przy użyciu innych napełniaczy. Rozin MC jest stosowany do wszelkiego typu skór chromowych, a szczególnie skór na wierzchu obuwia, wykańczanych z zachowaniem naturalnej warstwy licowej. Może być stosowany we wszystkich fazach kąpielowego wykańczania skór chromowych, tj.:

 • w czasie dogarbowania mineralnego razem z garbnikiem chromowym lub glinowym w ilości 4-8% produktu handlowego na masę skór struganych,
 • w procesie zobojętniania skór chromowych obok zwykłych środków odkwaszających w ilości 3-5%,
 • w czasie dogarbowania i napełniania anionowego skór chromowych obok innych środków napełniających w ilości 7-14% w zależności od rodzaju skór i wymaganego stopnia wypełnienia.

W szczególnych przypadkach, gdy wymagane jest bardzo intensywne wybarwienie skór chromowych, Rozin MC może być zastosowany do napełniania dopiero w fazie natłuszczania skór. Roztwory Rozinu MC można mieszać z roztworami większości środków pomocniczych, używanych w procesach mokrego wykończania skór (garbniki syntetyczne, środki dyspergujące, żywicowe preparaty napełniające oraz tłuszcze anionowe). Możliwość mieszania z tłuszczami kationowymi wymaga w poszczególnych przypadkach sprawdzenia.

Mieszaniny Rozinu MC z garbującymi solami chromu wykazują trwałość, pozwalającą na stosowanie produktu w procesach garbowania lub dogarbowania chromowego. Przetrzymywanie roztworu Rozinu MC z garbującymi solami chromu powyżej 10 godzin powoduje wystąpienie opalizacji, a następnie wypadanie obfitego, gąbczastego osadu.

Zmieszanie roztworu Rozinu MC z roztworem ekstraktu mimozy, prowadzi do powstania bardzo subtelnego osadu, zawieszonego stosunkowo trwale w całej objętości mieszaniny. Właściwość ta nie ogranicza możliwości stosowania produktu w mieszaninie z mimozą w procesach napełniania skór chromowych. Natomiast zakwaszenie roztworu sprawia, że dochodzi do wytrącenia żywicy, przy czym ilość powstałego osadu zależy od rodzaju i ilości dodanego kwasu.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

 • zdolność nadawania gładkiego i ścisłego lica napełnianym skórom,
 • możliwość stosowania we wszystkich metodach kompaktowych napełniania skór chromowych,
 • wypełniania części boczne skóry oraz ułatwia otrzymywanie dobrego szlifu zarówno od strony mizdrowej, jak i licowej,
 • niska temperatura krzepnięcia,
 • umiarkowane działanie wybielające,
 • dobrze współdziała z tradycyjnymi środkami dogarbowującymi,
 • można go mieszać z roztworami większości środków pomocniczych.

Zastosowanie:

 • garbarstwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Mieszanina produktów kondensacji żywic aminowych z alkoholami wielowodorotlenowymi oraz wodnego roztworu soli sodowych polikondensatów formaldehydowych kwasów naftalenosulfonowych; Produkt kondensacji glikolu dipropylenowego, mocznika, formaldehydu i melaminy; (Ukryj)

Tagi:

napełnianie Skór garbowanie garbowanie chromowe
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .