Nazwa chemiczna:

Wodny roztwór amin, poliamin i dodatków stabilizujących.

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

przemysł energetyczny, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Funkcja:

dyspergatory, regulatory ph, środki kompleksujące, środki odtleniające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Tensamin OS jest wysoce funkcjonalnym produktem stworzonym na potrzeby elektrociepłowni. Powstał, aby sprostać wymaganiom pracy kotłów oraz obiegów wodno-parowych. Unikalna kompozycja łączy w sobie najnowsze rozwiązania z zakresu problematyki zabezpieczeń antykorozyjnych stosowanych w warunkach pracy ciągłej. Preparat reguluje pH w całym obiegu wodno-parowym oraz wody kotłowej, przeciwdziała odkładaniu się osadów, rozpuszcza już powstałe.

Dodatkową funkcją produktu jest odtlenianie wody kotłowej z pozostałości tak zwanego tlenu rozpuszczonego (DO2). Nawet niewielka jego ilość, zwłaszcza w podwyższonej temperaturze, może potęgować przebieg korozji. Kompozycja nie zawiera hydrazyny ani fosforanów, przez co użycie Tensaminu OS nie pozostawia osadów. Produkt jest bezpieczny podczas przechowywania w przeciwieństwie do powszechnie stosowanej hydrazyny. Ważną zaletą jest jego zdolność zmniejszania przewodności wody dla całego obiegu wodno-parowego bez konieczności odsalania kotła. Pozwala to na zaoszczędzenie użytej wody.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • skuteczna korekcja pH w obiegach wodno-parowych oraz kondensatu,
  • efektywna eliminacja korozji przez wychwyt rozpuszczonego tlenu,
  • preparat przeciwdziała odkładaniu się osadów, rozpuszcza już powstałe.

Zastosowanie:

  • korekcja pH obiegów wodno-parowych w elektrowniach i elektrociepłowniach,
  • działanie antyosadowe oraz antykorozyjne w zbiornikach i rurach wody obiegowej.

Tagi:

kondycjonowanie korekcja ph odtleniacz pasywacja środek Antyosadowy dyspergowanie osadów woda sieciowa energetyka elektrociepłownia elektrownia
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .