Nazwa chemiczna:

Wodny roztwór środków powierzchniowo czynnych

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

przemysł energetyczny, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

Funkcja:

dyspergatory, regulatory ph, środki kompleksujące

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Tensamin EC jest to specjalistyczny produkt stosowany w energetyce, będący odpowiednio dobraną i skomponowaną mieszaniną substancji aktywnych. Zapewnia zarówno ochronę przeciwkorozyjną w obiegach wodno-parowych, jak i w obiegach wody grzewczej w elektrowniach oraz elektrociepłowniach. Tensamin EC jest produktem gotowym do użycia. Dozowany w niewielkich ilościach zapewnia efektywne działanie, pozwalające na zmniejszenie kosztów związanych ze stosowaniem korekty chemicznej w elektrowniach i elektrociepłowniach.

Stal węglowa, z jakiej zazwyczaj zbudowane są kotły, jest tworzywem o znacznej aktywności chemicznej, które przy wyższych temperaturach panujących w obiegach wodno-parowych łatwo ulega korozji. Zastosowanie Tensaminu EC pozwala nie tylko kontrolować odczyn pH wewnątrz zbiorników i rurociągów, ale także jego aktywne składniki tworzą film ochronny na powierzchni metalu. Film ten stanowi dodatkową barierę ochronną rur i elementów metalowych obiegu, niezakłócając przy tym transferu ciepła.

Kolejnym kluczowym parametrem jest jakość wody, która decyduje nie tylko o wskaźnikach ekonomicznych produkcji energii, ale wpływa także w dużym stopniu na pewność ruchową i trwałość urządzeń cieplnych. Preparat przeciwdziała strącaniu się osadów, dzięki obecności środków powierzchniowo czynnych o charakterze dyspergującym. Łączy w sobie łatwość dozowania oraz wielofunkcyjną skuteczność działania.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • ochrona przeciwkorozyjna łącznie z korekcją pH wody obiegowej,
  • eliminowanie powstałych osadów wewnątrz rur,
  • produkt gotowy do użycia,
  • nie zawiera soli nieorganicznych,
  • skuteczny przy zastosowaniu w niewielkich ilościach,
  • pozwala utrzymać w dobrym stanie powierzchnie wewnętrzne zbiorników i rur,
  • ekonomiczność procesowa.

Zastosowanie:

  • korekcja pH obiegów wodno-parowych w elektrowniach i elektrociepłowniach,
  • działanie antyosadowe oraz antykorozyjne w zbiornikach i rurach wody obiegowej.

Tagi:

kondycjonowanie korekcja ph środek Antyosadowy dyspergowanie osadów kocioł woda kotłowa woda zasilająca energetyka elektrociepłownia elektrownia
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .