Nazwa chemiczna:

Mieszanina rozpuszczalników, emulgatorów oraz wody

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

włókiennictwo i tekstylia

Funkcja:

egalizatory

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol WPSI to środek wyrównujący stosowany w procesie barwienia. Produkowany jest w postaci klarownej lub lekko mętnej, dającej niewielki osad w formie oleistej cieczy. Roksol WPSI stosowany jest jako środek pomocniczy o doskonałych własnościach wyrównujących przy barwieniu włókien poliestrowych, jak również teksturowanych, czystych i w mieszankach, zarówno metodami okresowymi, jak i ciągłymi. Dzięki swoim właściwościom zapewnia perfekcyjną równomierność wybarwień pojedynczych włókien. Ma to ogromne znaczenie w procesie barwienia poliestru teksturowanego, a także całej partii barwionych surowców, półproduktów i produktów.

Roksol WPSI jest łatwy w użyciu, ponieważ dobrze miesza się z wodą, dając opalizujące lub mleczne dyspersje. Przy zastosowaniu do barwienia ciśnieniowego powoduje znaczne skrócenie procesu barwienia. Ponadto nie zmienia odcieni barwników. Włókna barwione z użyciem środka pomocniczego – Roksolu WPSI, uzyskują dobrą miękkość, a przędze w nawojach nie ulegają zbijaniu się. Należy dodać, że poprzez dodanie Roksolu WPSI do barwienia poliestru w mieszankach z włóknami naturalnymi uzyskuje się bardzo dobre efekty. Przy barwieniu metodą bezciśnieniową Roksol WPSI stosuje się obok przenośnika. Barwienie przy zastosowaniu Roksolu WPSI prowadzi się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Należy przestrzegać, aby surowiec przeznaczony do barwienia był wyprany i nie zawierał zaplamień, szczególnie tłuszczowych, natłustek, klejonek, itp.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • posiada doskonałe właściwości wyrównujące przy barwieniu włókien poliestrowych i teksturowanych, czystych i mieszanych, zarówno metodami okresowymi oraz ciągłymi,
  • zapewnia doskonałą równomierność wybarwień włókien,
  • jest łatwy w użyciu ze względu na dobrą mieszalność z wodą, tworzy wówczas opalizującą lub mleczną dyspersję,
  • wpływa na skrócenie procesu barwienia przy zastosowaniu metody ciśnieniowej,
  • nie zmienia odcieni barwników,
  • wpływa na dobrą miękkość barwionego włókna oraz zapobiega zbijaniu się przędzy w nawojach.

Zastosowanie:

  • włókiennictwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Mieszanina wysokowrzących rozpuszczalników, emulgatorów anionowych i niejonowych oraz wody (Ukryj)

Tagi:

egalizator barwienie tkaniny włókiennictwo włókna poliestrowe
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .