Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol ST4A to anionowy środek pomocniczy stosowany w garbarstwie. Jest stosowany do natłuszczania skór głównie garbowania chromowego. Produkt jest mieszaniną emulgatorów anionowych i związków alifatycznych zawierających grupy karboksylowe. Jego formą handlową jest emulsja typu O/W (olej w wodzie) o barwie od beżowej do brązowej, z tendencją do rozwarstwienia. Temperatura krzepnięcia poniżej -5°C powoduje, że produkt nie wymaga specjalnych warunków przechowywania i transportu.

Roksol ST4A jest odporny na kwasy, zasady i elektrolity. Charakteryzuje się ograniczoną zdolnością mieszania się z garbującymi solami chromu i glinu. Produkt wykazuje zdolność emulgowania tłuszczów surowych, naturalnych i mineralnych. Ponadto możne mieszać się ze wszystkimi anionowymi i niejonowymi środkami natłuszczającymi. Możliwe jest również sporządzanie tzw. kompozycji wieloładunkowych z wykorzystaniem Roksolu ST4A i tłuszczów kationowych, np. Roksolu ST3K. Mieszanie go ze związkami o wyraźnie kationowym lub anionowym (syntany, garbniki roślinne) charakterze zależy od warunków i wymaga w każdym przypadku sprawdzenia.

Wyrób jest odporny na utlenianie i działanie światła słonecznego. Wykazuje wysoką zdolność zmiękczania skór wyprawy chromowej oraz umiarkowane działanie egalizujące i hydrofobizujące. Zdolność umiarkowanego działania egalizującego pozwala na uzyskanie czystych i żywych wybarwień przy barwieniu skór barwnikami anionowym.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • znakomicie zmiękcza skóry wyprawy chromowej,
  • umiarkowane działanie egalizujące i hydrofobizujące,
  • emulguje tłuszcze surowe naturalne i mineralne,
  • niska temperatura krzepnięcia,
  • odporny na kwasy, zasady i elektrolity,
  • nie utlenia się i jest odporny na działanie światła słonecznego.

Zastosowanie:

  • garbarstwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Mieszanina emulgatorów anionowych, etanoloamidów kwasów tłuszczowych, węglowodorów alifatycznych i związków zawierających grupy karboksylowe; (Ukryj)

Tagi:

natłustka skóry garbarstwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .