Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol STB to anionowy środek stosowany do natłuszczania skór, głównie garbowania chromowego. Produkt jest mieszaniną emulgatorów anionowych i chlorowanych związków organicznych. Ma postać lepkiej cieczy o barwie brązowej i temperaturze krzepnięcia na poziomie -15°C, przez co nie wymaga specjalnych warunków przechowywania i transportu. W wodzie tworzy mleczne emulsje typu O/W (olej w wodzie). Może mieszać się ze wszystkimi anionowymi i niejonowymi środkami natłuszczającymi. Co więcej, możliwe jest również mieszanie go z kationowymi środkami natłuszczającymi przy sporządzaniu tzw. kompozycji wieloładunkowych.

Produkt rozpuszcza się w alkoholach, węglowodorach i czterochloroetylenie. Wykazuje umiarkowaną odporność na kwasy, zasady i elektrolity. Roksol STB jest odporny na utlenianie i działanie światła słonecznego.

Wyrób wykazuje nieznaczną zdolność emulgowania tłuszczów surowych, takich jak tran surowy, olej świński, olej wrzecionowy, itp. Wysoka zawartość składników emulgowanych w produkcie nie wymaga w praktyce używania dodatków tłuszczów surowych przy sporządzaniu mieszanin natłuszczających. W szczególnych przypadkach zdolność emulgująca Roksolu STB pozwala na ograniczone użycie tłuszczu surowego w mieszaninie natłuszczającej.

Produkt handlowy wykazuje stosunkowo małą lepkość, ułatwiającą manipulację w warunkach przemysłowych. Roksol STB przejawia jednak właściwości tiksotropowe i przy dłuższym czasie magazynowania może ulec znacznemu „zgęstnieniu”. Jest to jednak proces odwracalny i proste wymieszanie „zgęstniałego” produktu przywraca jego pierwotną lepkość.

Produkt wykazuje wysoką zdolność zmiękczania skór wyprawy chromowej lub chromowo-kombinowanej. Innymi zaletami są dobre działanie hydrofobizujące oraz słabe działanie egalizujące. Słabe działanie egalizujące pozwala na uzyskanie czystych i żywych wybarwień skór barwnikami anionowymi. Skóry natłuszczone Roksolem STB można wykończać bez żadnych trudności wodnymi farbami kryjącymi. Sporządzanie emulsji roboczych jest wyjątkowo proste, a w poszczególnych przypadkach możliwe jest dodanie Roksolu STB do urządzeń natłuszczających w formie produktu handlowego.

Dobra szybkość pochłaniania przez skóry chromowe lub kombinowane składników natłuszczających Roksolu STB nie wymaga z reguły zmiany parametrów fizycznych (temperatura, czas, stosunek kąpieli, itp.) stosowanego w praktyce przemysłowej procesu natłuszczania.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • może tworzyć mieszaniny ze wszystkimi anionowymi i niejonowymi środkami natłuszczającymi,
  • miesza się z kationowymi środkami natłuszczającymi, tworząc mieszaniny wieloładunkowe,
  • posiada temperaturę krzepnięcia na poziome -15°C,
  • rozpuszcza się w alkoholach, węglowodorach i czterochloroetylenie,
  • jest odporny na utlenianie i działanie światła słonecznego,
  • charakteryzuje się wysoką zdolnością do zmiękczania skór wyprawy chromowej lub chromowo-kombinowanej,
  • wykazuje dobre działanie hydrofobizujące oraz słabe działanie egalizujące.

Zastosowania:

  • garbarstwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Mieszanina emulgatorów anionowych, etanoloamidów kwasów tłuszczowych i chlorowanych związków organicznych (Ukryj)

Tagi:

natłustka skóry garbarstwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .