Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Roksol ST6 to anionowy środek stosowany do natłuszczania skór garbowanych chromowo w przemyśle garbiarskim. Jest mieszaniną anionowych emulgatorów i chlorowanych związków organicznych. Produkt ma postać lepkiej, brązowej cieczy. W wodzie tworzy mleczną emulsję typu O/W (olej w wodzie).

Roksol ST6 jest odporny na utlenianie i działanie światła słonecznego. Może być mieszany ze wszystkimi anionowymi i niejonowymi środkami natłuszczającymi. Przy dobraniu odpowiednich stosunków ilościowych możliwe jest również mieszanie Roksolu ST6 z kationowymi środkami natłuszczającymi podczas sporządzania tzw. kompozycji wieloładunkowych.

Roksol ST6 wykazuje dobre działanie hydrofobizujące i umiarkowane działanie egalizujące, dzięki czemu posiada wysoką zdolność zmiękczania skór wyprawy chromowej. Zastosowanie produktu pozwala na uzyskanie czystych i żywych wybarwień przy barwieniu skór barwnikami anionowymi.  Produkt posiada także nieznaczną zdolność emulgowania surowych tłuszczów. Wysoka zawartość składników emulgujących w produkcie (około 80% w przeliczeniu na suchą pozostałość po wysuszeniu produktu) nie wymaga jednak w praktyce stosowania dodatkowych ilości składników hydrofobowych, takich jak surowy tranu, olej wrzecionowy, itp.

Z uwagi na wysoką zdolność zmiękczania skór garbowanych chromowo, nie zaleca się wzmacniania tego efektu przy natłuszczaniu przez dodatki tłuszczów surowych. Duża szybkość pochłaniania składników natłuszczających Roksolu ST6 przez skóry chromowe nie wymaga z reguły zmiany parametrów fizycznych stosowanego procesu natłuszczania.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • w wysokim stopniu zmiękcza skóry wyprawy chromowej,
  • wykazuje działanie hydrofobizujące i egalizujące,
  • odporny na utlenianie i działanie światła słonecznego,
  • kompatybilny z anionowymi i niejonowymi środkami natłuszczającymi.

Zastosowane:

  • garbarstwo.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Mieszanina emulgatorów anionowych, chlorowanych związków alifatycznych i etanoloamidów kwasów tłuszczowych (Ukryj)

Tagi:

natłustka skóry garbarstwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .