Nazwa chemiczna:

Wodna dyspersja kopolimeru akrylowego o charakterze anionowym

Segment:

produkty specjalistyczne, dodatki specjalistyczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie, środek uściślający skórę

Budowa:

kopolimery

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Rokryl SU25 to anionowa wodna dyspersja akrylowa stosowana jako środek wiążący w procesach powłokowego wykańczania skór w przemyśle garbarskim. Produkt jest kopolimerem akrylowym otrzymywanym metodą polimeryzacji emulsyjnej z zastosowaniem anionowo-niejonowego systemu dyspergującego. Wyrób ma postać opalizującej cieczy o białej barwie. Dobrze rozpuszcza się w wodzie i miesza się ze środkami pomocniczymi stosowanymi przy sporządzaniu zestawów uściślających w procesach bezkąpielowych. Mieszalny jest również ze wszystkimi środkami pomocniczymi stosowanymi w procesach powłokowego wykańczania.

Rokryl SU25 nie wykazuje tendencji do rozwarstwiania się i wzrostu lepkości w czasie przechowywania. Jest natomiast wrażliwy na niskie temperatury. Poniżej temperatury 0°C zamarza, a po rozmrożeniu ulega koalescencji (wzrost wielkości cząstek lateksu), co obniża zdolność do wnikania polimeru w powierzchnię uściślanych skór i utratę własności użytkowych. Wielokrotne zamrażanie i rozmrażanie prowadzi do nieodwracalnej koagulacji.

Rokryl SU25 jest impregnującą, miękką żywicą podkładową. Poprzez jej zastosowanie lico zostaje wzmocnione, bez utwardzenia skóry i zmniejszenia przyczepności nakładanej następnie warstwy kryjącej. Doskonale nadaje się do uściślania lica skór, ponieważ jest polimerem o odpowiedniej miękkości i o odpowiedniej wielkości cząstek, umożliwiających osadzenie się polimeru w warstwie licowej skóry.

Rokryl SU25 stosuje się zwykle w połączeniu z Rokpenem SU25 jako regulatorem jego głębokości wnikania do skóry (penetratorem), natomiast Roksol STE jest wykorzystywany jako środek przeciwdziałający odtłuszczeniu powierzchni skóry.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • właściwości impregnujące,
  • przeznaczony do uściślania lica skór,
  • rozpuszcza się w wodzie,
  • miesza się ze środkami pomocniczymi.

Zastosowanie:

  • garbarstwo.

Tagi:

uściślanie Skóry garbarstwo
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .