Nazwa chemiczna:

Wodny roztwór niejonowego środka powierzchniowo czynnego i alkoholu diacetonowego

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

garbarstwo

Funkcja:

środki garbarskie, środek uściślający skórę

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

Rokpen SU25 jest specjalistycznym dodatkiem stosowanym w przemyśle garbarskim. Pełni rolę regulatora głębokości wnikania anionowej, wodnej dyspersji akrylowej (Rokrylu SU25) w warstwę licową skóry. Produkt jest wodną dyspersją niejonowego środka powierzchniowo czynnego oraz rozpuszczalnika organicznego. Ma postać klarownej cieczy o barwie od bezbarwnej do jasnożółtej.  Produkt jest niepalny.

Wyrób charakteryzuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie w każdym stosunku. Rozpuszcza się również w alkoholu etylowym. Rokpen SU25 jest odporny na działanie roztworów elektrolitów, tj. wody amoniakalnej, kwasu mrówkowego i chlorku sodu.

Posiada zdolność mieszania się ze środkami pomocniczymi stosowanymi przy sporządzaniu zestawów uściślających w procesie bezkąpielowego uściślania skór, jak również ze wszystkimi środkami pomocniczymi stosowanymi w procesach powłokowego wykończania. Rokpen SU25 posiada temperaturę krzepnięcia na poziomie -10°C. Poniżej tej temperatury zamarza, ale po rozmrożeniu i wymieszaniu powraca do stanu pierwotnego, nie tracąc własności użytkowych.

Działanie produktu polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego i szybkiemu zwilżeniu powierzchni skóry, co ułatwia wnikanie wodnej dyspersji uściślającej. Rozpuszczalnik zawarty w Rokpenie SU25 może powodować częściowe odtłuszczenie powierzchni skóry. W niektórych przypadkach, szczególnie przy skórach ścisłych wymagających stosowania dużych ilości Rokpenu SU25, może wywoływać szorstki dotyk. Skutecznie przeciwdziała temu dodatek Roksolu STE.

Zestaw uściślający oparty na Rokrylu SU25 i Rokpenie SU25, daje podkład wzmacniający lico, który jednak nie powoduje utwardzenia skóry oraz nie zmniejsza przyczepności nakładanej następnie warstwy kryjącej.

Skóry impregnowane tym unikalnym zestawem produktów charakteryzują się następującymi cechami:

 • posiadają gładką, jednorodną, niekleistą powierzchnię, dają się łatwo szlifować i  prasować,
 • mają miękki chwyt,
 • wykazują dużą wytrzymałość na rozciąganie.
Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

 • bardzo dobry penetrator warstwy licowej skóry,
 • doskonały zwilżacz powierzchni skóry,
 • poprawia wnikanie wodnej dyspersji uściślającej,
 • miesza się z wodą w każdym stosunku,
 • rozpuszczalność w alkoholu etylowym,
 • wykazuje odporność na działanie wody amoniakalnej, kwasu mrówkowego i chlorku sodu,
 • niska temperatura krzepnięcia,
 • niewrażliwy na zamarzanie,
 • niepalny.

Zastosowanie:

 • garbarstwo.

Tagi:

uściślanie Skóry garbarstwo regulator głębokości
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .