Nazwa chemiczna:

Monostearynian sorbitanu, etoksylowany

Segment:

surfaktanty, niejonowe

Branże i aplikacje:

agrochemikalia, środki ochrony roślin i nawozy, kosmetyki i środki higieny osobistej, przemysł metalurgiczny, obróbka, włókiennictwo i tekstylia, wydobycie i produkcja ropy i gazu

Funkcja:

emulgatory

Budowa:

estry sorbitanu

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

9005-67-8
INCI: Polysorbate 60

Opis

ROKwinol 60 to niejonowy surfaktant oparty na surowcu naturalnym. Jest etoksylowaną pochodną monostearynianu sorbitanu o nazwie INCI Polysorbate 60. Produkt ma postać cieczy lub półciekłej pasty o barwie od żółtej do brązowej. Krzepnie w zakresie temperatur 25-31°C. Produkt zawiera 99% substancji aktywnej. Dobrze rozpuszcza się w wodzie, etanolu, benzenie i jego homologach. Ma zdolność tworzenia emulsji O/W (olej w wodzie). Jest substancją niesklasyfikowaną zgodnie z regulacją CLP. Ulega biodegradacji w środowisku naturalnym.

ROKwinol 60 znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym jako emulgator do tworzenia emulsji myjących. Poprawia konsystencję kosmetyków myjących, ułatwia ich aplikację i spłukiwanie, daje poślizg, zmniejsza także potencjalne właściwości drażniące i wysuszające innych składników w kosmetyku. Jest wykorzystywany w produkcji kremów oczyszczających, lotionów, szamponów, żeli, płynów i olejków myjących.

Ponadto ROKwinol 60 znajduje zastosowanie w aplikacjach przemysłowych. W agrochemikaliach jest on stosowany jako emulgator formulacji pestycydowych, głównie typu EC, SL, EW, ME, WP, WG. W przemyśle włókienniczym stanowi składnik preparacji wytwórczej w procesie otrzymywania włókien poilakrylowych. Wykorzystywany jest również w cieczach obróbczych i płuczkach wiertniczych, gdzie pełni funkcje emulgatora.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • efektywne właściwości emulgujące,
  • 99% substancji aktywnej w produkcie,
  • dobra rozpuszczalność w wodzie i innych rozpuszczalnikach,
  • bezpieczny dla środowiska wodnego,
  • biodegradowalny.

Zastosowanie:

  • kosmetyki,
  • agrochemikalia,
  • włókiennictwo,
  • obróbka metalu,
  • płuczki wiertnicze.

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
Polisorbat 60; E435; PS 60; Polioksyetylenowany monostearynian sorbitanu; Polioksyetylenowany monooktadekanian sorbitanu; Polisorban; (Ukryj)

Tagi:

emulgator ester sorbitanu obróbka metalu środki higieny osobistej środki ochrony roślin niejonowe surfaktanty niejon
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Dobra praktyka produkcyjna EFfCI


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .