Nazwa chemiczna:

Sól sodowa siarczanowanego alkoholu decylowego

Segment:

surfaktanty, anionowe

Branże i aplikacje:

pożarnictwo, przemysł budowlany, płyty gipsowo-kartonowe i dodatki do gipsu, wiercenie i tunelowanie, przemysł metalurgiczny, obróbka

Funkcja:

surfaktanty podstawowe, środki spieniające

Budowa:

alkilosiarczany

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

142-87-0
INCI: Sodium Decyl Sulfate

Opis

ROSULfan D jest anionowym surfaktantem z grupy alkilosiarczanów. Wyrób jest solą sodową siarczanu alkilowego i jest dostępny jako 35% roztwór wodny o niskiej lepkości i barwie od bezbarwnej do jasnożółtej.  Produkt ten wykazuje bardzo dobre właściwości pianotwórcze, tworząc wysokie i stabilne w czasie piany nawet w twardej wodzie.  Piany uzyskiwane z ROSULfanu D charakteryzują się wysokim stopniem uwodnienia (tzw. piana mokra) i małą średnicą pęcherzyków - piana drobna. Rosulfan D posiada także niską tendencje do żelowania w roztworach elektrolitów, co eliminuje problemy związane z miejscowym wzrostem lepkości, np. w układach dozujących.

Ze względu na unikalne właściwości pianotwórcze ROSULfan D wykorzystywany jest głównie jako środek napowietrzający w przemyśle budowlanym, głównie w produkcji płyt kartonowo-gipsowych, dzięki czemu możliwa jest produkcja lekkich i wytrzymałych materiałów.

Wyrób wykorzystywany jest także jako składnik syntetycznych środków gaśniczych, gdzie stanowi  podstawowy czynnik pianotwórczy i może być mieszany z innymi surfaktantami oferowanymi przez Grupę PCC. Produkt może być stosowany w alkalicznych środkach gaśniczych z tolerancją na roztwór ługu o stężeniu do 90 g/l.

ROSULfan D wykorzystywany jest także jako składnik płuczek wiertniczych w procesach tunelowania, gdzie są wykorzystywane jego właściwości pianotwórcze i zwilżające.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • unikalne właściwości pianotwórcze, zwłaszcza w twardej wodzie;
  • bardzo dobre właściwości napowietrzające;
  • optymalne właściwości zwilżające;
  • łatwe operowanie wyrobem;
  • wykazuje działanie w warunkach pH zarówno zasadowego, jak i kwaśnego;

Zastosowanie:

  • środek spieniający w procesie wytwarzania płyt kartonowo-gipsowych;
  • przemysł gaśniczy;
  • przemysł wiertniczy;

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
C10 AS Na; Sodium Decyl Sulfate; decylosiarczan sodu; (Ukryj)

Tagi:

środek spieniający alkilosiarczan przemysł budowlany przemysł wiertniczy obróbka metalu anionowy surfaktant anion
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Zakupy detaliczne: Kup teraz na
Dobra praktyka produkcyjna EFfCI


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .