Nazwa chemiczna:

Dyspersja kopolimeru styren-akrylonitryl w reaktywnym oksyalkilenowanym poliolu

Segment:

poliuretany, poliole polieterowe

Branże i aplikacje:

przemysł meblarski, materace i poduszki

Funkcja:

pianki elastyczne, pianki wysokoodbojne (HR)

Budowa:

alkoksylowane alkohole, poliole polieterowe, triole

Producent:

PCC Rokita SA Kompleks Polioli

Nr CAS:

-

Opis

Rokopol® MH2012 jest dyspersją kopolimeru styren-akrylonitryl w reaktywnym oksyalkilenowanym poliolu. Produkt występuje w postaci białej, nieprzezroczystej cieczy. Wyrób zawiera antyutleniacze (wyłączając BHT) i charakteryzuje się wysoką czystością oraz niską emisją. Produkt  posiada liczbę hydroksylową w temperaturze 25°C w zakresie 27-30 mgKOH/g, a jego lepkość dynamiczna mieści się w zakresie 1500-2500 mPas.

Rokopol® MH2012 może być wykorzystywany do produkcji wysokoelastycznych pian poliuretanowych systemem typu ciągłego (slabstock), do produkcji periodycznej (batch) oraz do wytwarzania pian formowanych (moulding). Przy wykorzystaniu Rokopolu® MH2012, reaktywnych polioli polimerycznych  oraz odpowiednio dobranych dodatków (katalizatorów, silikonów, środków spieniających) możliwe jest wyprodukowanie bloków wysokoelastycznej piany o przekroju prostokątnym i wysokości do 120cm. Piany charakteryzują się dużą odpornością na efekt trapezowania (cold-flow). Dzięki swoim wysokim parametrom produkt może być szeroko stosowany w branży meblarskiej do produkcji materaców oraz mebli wymagających pianki o podwyższonej twardości.

Główne zalety aplikacyjne Rokopolu® MH2012:

  • możliwość produkcji pian o gęstościach od 23 do 80 kg/m3 przy przedziałach twardości od 2 – 5kPa i elastyczności do 65%,
  • zastosowanie produktu pozwala na wyprodukowanie piany o wytrzymałości na rozerwanie powyżej 60 kPa i wydłużeniu względnym przy zerwaniu do 70%,
  • możliwość stosowania poliolu z reaktywnymi poliolami polimerycznymi w celu m.in. podwyższenia twardości piany, zniwelowania otwartości pianki oraz zwiększenia wysokości bloku.

Najczęściej spotykane aplikacje Rokopolu® MH2012:

  • produkcja pian elastycznych i pian wysokoodbojnych (HR),
  • poliol używany w branży meblarskiej do produkcji materacy i poduszek,
  • stosowany do produkcji pian formowanych.

Produkty wytwarzane na bazie Rokopolu® MH2012 charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Dzięki dopracowanemu procesowi produkcji, wyrób odznacza się bardzo dobrymi parametrami oraz szerokim wachlarzem możliwych zastosowań.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

  • wysoka czystość oraz niska emisja;
  • możliwość otrzymywania pian elastycznych o  bardzo dobrych parametrach gęstości i elastyczności (High Resilience);
  • kompatybilność z reaktywnymi poliolami polimerycznymi pozwala na rozszerzenie możliwości aplikacyjnych;
  • zastosowanie produktu w branży meblarskiej do produkcji pian formowanych;

Nazwy alternatywne:

Pokaż alternatywne nazwy produktu
dyspersja kopolimeru styrenowo-akrylonitrylowego w reaktywnym poliolu polieterowym (Ukryj)

Tagi:

pianki elastyczne meblarstwo materace poduszki poliol polieterowy pianki uniepalnione pianki wysokoodbojne pianki HR pianki blokowe pianki formowane
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .